Навіть виснажливі тренування та здорове харчування без "шкідливої" їжі можуть зовсім не приносити результати – вага якою була, такою і залишилась. У такому випадку не поспішайте засмучуватись. Дієтологи знають, у чому ваша помилка і як зрушити вагу з мертвої точки.

На своїй сторінці в інстаграмі дієтологиня Тетяна Лакуста розповіла про цю поширену проблему своїм читачам. Вона поділилась реальною історією своєї пацієнтки, яка також довгий час намагалась схуднути, проте вага ніяк не зменшувалась.

Лікарка розповіла, що її 25-річна пацієнтка вирішила схуднути до літа і зробити це якомога швидше. Оскільки вона повинна була приїжджати на роботу о 8:30, то вже о 6 ранку дівчина на голодний шлунок займалась бігом. При цьому вона багато працювала і приходила додому аж о 10 вечора.

Проте вага ніяк не зменшувалась і дівчина вчинила так, як їй підказувала логіка: почала ще більше бігати і менше їсти. Проте таке рішення виявилось фатальним, пацієнтка почала погано спати, з'явилась хронічна втома через постійні тренування, а правильне харчування не приносило результатів. До того ж з моменту початку схуднення її вага лише збільшилась на 5 кілограмів!

"Що в підсумку? Цикл подовжився, почало сипатися волосся і нічне відновлення погіршилося. Трапилися очікувані зміни: знизилося депо заліза, білка; підвищився пролактин – гормон стресу. Почалася набряклість, а це плюс кілька кілограм, який дівчина прийняла за жир" – розповідає Тетяна Лакуста

Організм дівчини вимагав вже не схуднення, а спокою. Лікарка зазначає, що таке ставлення до схуднення вона зустрічає постійно. Люди ставлять ціль "схуднути на вчора" і з азартом беруться за реалізацію.

"А коли не виходить згадують приказку "що в Бухенвальді товстих не було" і їдять ще менше! Потім доктора і психотерапевти лікують наслідки", – зізнається дієтологиня.

Як уникнути такої проблеми

Тетяна Лакуста дала кілька рекомендацій, завдяки яким ви ніколи не скажете "У мене вага стоїть місці", а будете худнути з користю для організму.

  • Краще скидати по пів кілограма за місяць, аніж весь цей час старатись схуднути на 5 кілограмів і в результаті отримати ще кілька зайвих.
  • Не сидіть на "безвуглеводних" дієтах, адже потім ви матимете +1 кілограм після кожного шматка хлібу
  • Не ведіться на дієти та програми "-7 кілограмів за 2 тижні", адже усі вони потім повернуться
  • Не варто голодувати – це погано вплине на ваше жіноче здоров'я, ваш цикл може порушитися.
  • Не варто відмовлятись "від усього" і слідувати радикальним заборонам – потім із сумом та почуттям вини ви будете нишком їсти смаколики.