Поганий сон може мати безліч причин: стрес, тривога, хвороба, зміна часових поясів тощо. Останні дослідження показали, що ви можете погано спати й через банальну нудьгу. Вчені пояснили, як це пов'язано і як побороти безсоння.

За час пандемії нудьга стала звичною справою, адже багатьом людям довелось провести цілі тижні на самоізоляції у 4 стінах – а це не надто веселе заняття. Проте мало хто здогадувався, що нудьга може негативно впливати на якість сну, про що говорить дослідження, опубліковане на Science Direct.

Вчені виявили зв'язок між нудьгуванням та поганим сном:

"Люди, схильні нудьгувати протягом дня, стають більш неуважними, вони стають жертвами "прокрастинації перед сном" – тобто відтягують сон якомога довше і, як результат, погано сплять вночі"– говорять вчені

Автор дослідження, викладач психології Ай Ні Тео вважає, що саме нудьга змушує нас відтягувати сон, а це може призвести не лише до безсоння, а й до погіршення когнітивних навичок та навіть проблем зі здоров'ям. Він також зазначає, що ця проблема дуже поширена серед підлітків та молоді.

1. Впоратись з нудьгою

Не дозволяйте собі безладно блукати квартирою увечері. Детально сплануйте свій день та вечір, щоб ви не починали нудьгувати, і чітко визначте, о котрій годині ви будете лягати спати.

2. Будьте уважні

Оскільки саме неуважність приводить до того, що ми зволікаємо зі сном, то експерт радить розвивати зосередженість. Виконуючи певні завдання за графіком перед сном, не відволікайтесь на інші справи, а концентруйтесь на чомусь одному.