Квартира з видом на смітник замість обіцяного

Колись в описах новобудови у Бучі за адресою Лісова, 1-б, яку побудував ЖК “Кампа”, на сайтах нерухомості було багато фантазійних слів.

Забудовники обіцяли сімейну казку та дитячий рай, парки, озера, ліс, який чекає тут на нових мешканців. Обіцяли лікувальне чисте повітря.

Ці часи давно минули. На сайтах посередників зникли яскраві описи. Та й навіть на самій сторінці забудовника ЖК “Кампа” нічого особливого окрім розвиненої інфраструктури міста тут вже не обіцяють.

І воно не є дивним. Бо ми, жителі проклятої новобудови, несподівано зіткнулись з необхідністю шукати юристів, щоб знати та захищати свої права, сильних чоловіків, щоб захистити ліс під будинком від знищення та величезний запас терпіння в першу чергу.

На щастя, все більше жителів Бучі та Приірпіння розуміють до чого може призвести свавілля забудовників. Мені нещодавно довелося мати довгу розмову неподалік центру Києва, там, де вартість нерухомості починається від 45 тис. грн. за м². Жителі жалілись на відсутність у дворах дитячого майданчику. Одинока гірка, яка понуро стирчить одразу на кілька новобудов, і то належить жителям іншого будинку. На вцілілому газоні 20 на 6 метрів вигулюють всіх собак, а машини стоять просто у вікнах.

Я не хочу, щоб Буча перетворилася на таке пекло. Нам в Бучі є що берегти. Недалеко від дому починаються ліси, вийшов з дому – а вже маєш собі вечерю.

Саме тому так швидко в соціальних мережах набрала голосів петиція за збереження нашого багатостраждального лісу біля Кампи. Дубовий ліс є унікальним, бо лише в ньому будують гнізда більшість пташок. Вирубуючи його ми знищуємо їх домівку. Тепер жителі чекають на розгляд питання щодо збереження лісу на ділянці за адресою Лісова 1-а на засіданні Бучанської ради. Ми сподіваємось, що окрім заборони вирубки, депутати запропонують дієвий спосіб збереження його унікальної екосистеми.

Тим паче, що вже зараз назріла інша проблема, а саме – недбале ставлення до цієї ділянки орендаря, яким є ТОВ “Комфорт Лтд”. Окрім знищення найстаріших живих дубів, яким люди нараховували по кілька сот років, він створив справжнє сміттєзвалище на вході до лісу.

Виглядає так наче забудовник цікавим чином карає вольнодумних за протест проти вирубки. Він завіз на поки не потрібну йому після накладення судом арешту ділянку, будівельне сміття. Ще й накидав бетонні перекриття безпосередньо перед будинками приватного сектору. Гора відходів будівництва на око сягає метр у висоту та кількох десятків в діаметрі. З вулиці її не видно завдяки паркану, а от з вікон ті, хто платив за “огляд на ліс” тепер щодня милуються саме сміттєзвалищем.

Абсолютно всупереч договору оренди, підписаного обома сторонами, а саме пунктамп.8 Обов’зки Орендаря

-додержуватись вимог закондавства про охорону довкілля,п. 9 Права Орендодавця– вимагати від Орендаря додержання екологічної безпеки землекористування тадостроково припинити право оренди у разі порушення умов користування або інших умов договору.

З дубо-грабового лісу робиться смітник, якого ніхто окрім людей чомусь не помічає.

Чи буде забудовник щось прибирати – очевидно, що ні. Швидше – додасть ще і ще. Чи збираються реагувати на порушення санітарних норм проживання та створення екологічної небезпеки цим новим несанкціонованим сміттєзвалищем відповідні органи – вже видно, що ні. Дійсно, після повідомлення про порушення благоустрою ми в результаті отримали лише маленьку шкоду забудовника у відповідь. Наш плакат з попередженням про кримінальну відповідальність за незаконну вирубку лісів 1-ої категорї з того самого паркану було зірвано.

Тож, на засіданні Бучанської ради, окрім заборони вирубки, депутатам задля збереження цінної для київської області екосистеми дубово-грабового лісу варто пошукати можливості передати ділянку в руки не забудовникам, а фахівцям-лісникам, що зможуть доглядати та допомагати існуванню лісового притулку для тварин.

Розірвання договору оренди та передача ділянки Клавдієвському Лісництву наразі здається найбільш оптимальним варіантом.

Згадаємо зміст Статті 1 Орхуської конвенції, ратифікованої Україною:

“З метою сприяння захисту права кожної людини нинішнього і прийдешніхпоколінь жити в навколишньому середовищі, сприятливому для її здоров’я тадобробуту, кожна зі Сторін гарантує права на доступ до інформації, на участьгромадськості в процесі прийняття рішень…”.

Чи дослухається цього разу влада очевидного та чітко визначеного запиту громадськості? Чи далі гратиме з людьми та лісом свою “Монополію”?

kotsubynske
Вишнёвое
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Комментарии

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов

Новости компаний
Потребительские кредиты в банках пользуются огромной популярностью за счет упрощенной процедуры оформления и получения денег наличными. Большинство заемщиков не желает тратить время на поездки в отделения банковских организаций. Сервис Cashinsky предложил альтернативный вариант – подача заявки онлайн и получения денежных средств на карту. Часто банки отказывают в выдаче денег для оплаты операции или лечения, погашения долга перед другим кредитором, выкупа...
Новости компаний
Стильное и надежное решение Up-brella – это стильный зонт обратного сложения, очень удобный в использовании. Это новое конструктивное решение для защиты от дождя. Он выручит будь то ливень, град, снег или леденящий ветер. Этот необчный зонтик никогда не оставит лужу на Вашем полу, не намочит Вас и Вашу одежду. Ведь это так неприятно! Нас Вас не упадет ни капельки, когда Вы будете выходить из машины, дома или заходить в магазин. Больше никаких неловких ситу...
Новости компаний
Вы не знаете, какой подарок выбрать для своего друга, родственника, коллеги? Кажется, что у него уже все есть? Подарите ему стильный рюкзак Bobby. Это современный антикражный рюкзак, который защитит вещи от карманников в общественных местах. Модный и стильный Bobby – очень стильное решение, привлекающее миллионы людей. Минималистический дизайн, несколько цветовых решений, две разные модели. Они различаются по размеру. Есть рюкзаки женские, а также рюкзак м...
Новости компаний
Умный зонт Up-brella – это обратный зонт или, как многие его называют, зонт наоборот. Он является новинкой этого года.Конструкция очень необычная и удивит многих. Зонт складывается мокрой стороной вовнутрь. Ваша одежда, салон автомобиля, коврик в коридоре всегда будут сухими и чистыми. АКЦИЯ! ЧЕХОЛ В ПОДАРОК! Благодаря такой конструкции, зонт можно раскрыть сразу же при выходе из автомобиля, а закрыть при входе в помещении в самый последний момент. Вы не д...
Новости компаний
Новогодняя суета, несет в себе немало волнений. Самыми большими хлопотами является выбор подарков. Что же такого подарить близким людям, чтобы запомнился именно этот Новый год? Мы собрали самые интересные идеи подарков на Новый год 2019 и распределили их по категориям, чтобы вам было проще сделать выбор. Среди них есть как классические варианты, так и совершенно неожиданные идеи. Такие презенты не положат на полочку - ими будут с удовольствием пользоваться...
Новости компаний
Современный магнитный конструктор – это великолепный вариант для развития ребенка во время увлекательной игры. Появились они совсем недавно. Первые магнитные конструкторы были очень дорогими, а их детали слишком крупными. Со временем стали доступны новые наборы – более удобные и недорогие. Один из первых конструкторов, среди магнитных наборов, был Магниформс. После этого стали появляться различные аналоги. Один из популярных и любимых у детей – Mini Magica...
Партнерский материал
Один из самых крупных интернет-магазинов страны, Kasta, активно открывает центры обслуживания для своих клиентов по всей Украине. В одном только Киеве их более двадцати. Теперь клиенты маркетплейса делают осознанные и еще более выгодные покупки в Интернете и все меньше времени тратят на изучение ограниченного ассортимента обычных магазинов и торговых центров. Благодаря открытию «живого» представительства в Вишневом жители города могут экономить в том числе...
Новости компаний
На днях в кинотеатрах Украины состоялся показ фильма «DZIDZIO первый раз». Творческая команда вместе с DZIDZIO специально едут из города в город для того, чтобы со зрителями насладиться просмотром романтической комедии на большом экране. Везде ценители творчества приветствовали эпатажного певца и его команду аплодисментами. Во время пресс-конференции актеры вспоминали яркие и забавные истории, связанные с созданием фильма. Также DZIDZIO поблагодарил партне...