• Головна
  • У Києві до Дня соборності відкрилася виставка "Українське коло" з унікальними експонатами
13:34, 22 січня 2018 р.

У Києві до Дня соборності відкрилася виставка "Українське коло" з унікальними експонатами

 У Києві до Дня соборності відкрилася виставка "Українське коло" з унікальними експонатами

Президент України Петро Порошенко разом із дружиною Мариною взяв участь у відкритті в Музеї історії Києва виставки "Українське коло", присвяченої Дню соборності України та 100-річчю проголошення незалежності Української Народної Республіки.

Як повідомляє прес-служба глави держави, П.Порошенко ознайомився з експонатами виставки і сувенірним набором "До 100-річчя подій Української революції 1917-1921 років", випущеним Національним банком України. Він також погасив марку, присвячену 100-й річниці Української революції 1917-1921 років.

Під час відкриття виставки президент зазначив, що збереглося мало артефактів з того часу, і висловив вдячність українцям, які зберігали спогади, матеріалізовані в документах, речах, фото-, кіно- та інших матеріалах, а також подякував громадян інших держав.

"Радий бачити тут науковців, колекціонерів, музеєзнавців, архівістів, працівників бібліотек. Майже три десятки провідних музеїв, книгозбірень, архівів та шанувальників старовини з України та з усього світу - Польщі, США, Канади та Швейцарії - надали експонати для цієї виставки. (...) Міжнародна співпраця в цій сфері є надзвичайно важливою", - звернувся глава держави до присутніх.

За його словами, ця виставка унікальна. На ній представлені печатка УНР, печатка Центральної Ради, прапори, меморіальні речі лідерів Української революції ХХ століття, секретний наказ Симона Петлюри, надрукований на хустинці і зашитий під підкладку одягу.

"Хочеться, щоб її відвідало якомога більше людей. Особливо з кола студентської та учнівської молоді. Щоб вони могли пам'ятати та шанувати свою історію, яка була захована для багатьох поколінь, історію власної держави та національних героїв", - зазначив П.Порошенко.

Президент також вказав на необхідність проаналізувати і врахувати повчальний історичний досвід та уроки Української революції.

"…сьогодні ми значно сильніші та досвідченіші, об'єднані. Ми загартовані століттям боротьби, спираємося на вагому міжнародну підтримку, якої тоді не було, на боєздатні Збройні сили, віру людей в себе і свою національну європейську державу. Дай, Боже, сил нам усім збудувати успішну країну успішних людей", - підсумував П.Порошенко.

Виставка "Українське коло" - міжнародний виставковий проект, об'єднує чотири тематичні блоки: відродження нації - 1917-1918; розвиток держави - 1917-1921; боротьба за Україну; міжнародне визнання України 1917-1921.

Експозиція побудована на оригінальних експонатах, представлених 29 провідними музеями, бібліотеками, архівами та шанувальниками старовини України, Польщі, США та Швейцарії. Переважна частина артефактів вводиться в науковий обіг уперше.

AddThis Sharing Buttons
Share to FacebookShare to TwitterShare to LinkedInShare to Google+Share to RedditShare to Telegram

ОСТАННЄ

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Вишнёвое
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...