• Головна
  • 14 томів: як створювалося ювілейне зібрання творів Лесі Українки
20:13, 24 лютого 2021 р.

14 томів: як створювалося ювілейне зібрання творів Лесі Українки

14 томів: як створювалося ювілейне зібрання творів Лесі Українки

Над підготовкою 14-томника працювали близько 30 найкращих фахівців у царині науки про Лесю Українку, повідомляє Український інститут книги. Роботу було розподілено за томами, напрямками, жанрами. Книжки буде безкоштовно передано до публічних бібліотек, закладів вищої освіти, академічних та музейних установ в Україні та за її межами, у дипломатичні представництва України в інших державах, закордон для популяризації української літератури та постаті Лесі Українки.

До підготовки видання залучили працівників Волинського національного університету імені Лесі Українки, а також інших закладів вищої освіти та академічних установ Львова, Чернівців, Рівного, Житомира, Острога, Києва. Було створено  14 авторських колективів, кожен із яких узявся впорядковувати тексти Лесі Українки, встановлювати основні їхні варіанти, а також фіксувати відмінності, фрагменти, відкинуті варіанти за допомогою аналізу автографів та першодруків. Паралельно тривала робота над коментарями та примітками, передмовами, покажчиками, ілюстративними блоками.

Восени 2020 року матеріали всіх 14 томів були упорядковані й передані спеціально сформованому колективу випускових редакторів, дизайнерів-верстальників та коректорів, які підготували друкарські та інтерактивні електронні макети видання. У відкритих торгах між чотирма учасниками тендеру на друк перемогла київська друкарня Типографія “Від А до Я”, яка і виготовила 1500 комплектів зібрання творів.

Електронні версії всіх томів доступні на сайті Українського інституту книги.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Останні новини
Оголошення
live comments feed...