До 35-ї річниці Чорнобильської трагедії створять відеоуроки для учнів 1-11 класів

До 35-ї річниці Чорнобильської трагедії створять відеоуроки для учнів 1-11 класів

Група педагогів у партнерстві з Національним музеєм «Чорнобиль» та Європейським інститутом Чорнобиля, розпочала роботу над оновленням матеріалу та формату традиційних уроків пам’яті Чорнобиля для учнів з 1 по 11 клас. 

Після завершення роботи групи будуть створені відеоуроки з використанням хроніки, нещодавно розсекречених документів КДБ та розмов з експертами. Уроки будуть розміщені на YouTube для вільного використання.

"Минулого року ми разом із Всеукраїнською школою онлайн та Офісом Президента провели перший пілотний відео-урок пам’яті Чорнобиля, що був показаний по 8 телеканалам в межах програми онлайн-освіти,яку запровадили для школярів через пандемію COVID-19. Позитивні відгуки та реакція школярів, вчителів та батьків на цей урок показала нам, що ініціатива варта продовження",розповів директор МГО Європейський Інститут Чорнобиля Валерій Коршунов.

В залежності від віку, в уроках буде розкрито не лише наслідки радіаційного забруднення, а й медичні та соціальні наслідки аварії на ЧАЕС, у старших класах розглянуть і політичні передумови та вплив трагедії на становлення держави.

Також в уроках особливу увагу буде приділено інформаційній складовій катастрофи - пропаганді, фейкам та маніпуляціям з боку влади Радянського Союзу, які напряму вплинули на кількість жертв трагедії. 

«Світ асоціює Україну з аварією на ЧАЕС та з Чорнобилем. Це і наш біль, і виклик, і необхідність переосмислити досвід і нашу поведінку», - вважає  кураторка проекту Ольга Дударь.

«Наша спільна мета – формування екологічно свідомої людини. Адже саме відсутність культури безпеки стала головною причиною  Чорнобильської катастрофи», - додала заступник генерального директора з наукової роботи музею Анна Королевська 

Проект створюється за підтримки Українського культурного фонду, Національного музею «Чорнобиль», ГО «Європейський інститут Чорнобиля» та сприяння Міністерства освіти і науки України,  Всеукраїнської школи онлайн.

новини києва сайт києва вишневе сайт вишневого новости киева сайт боярки боярка
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати
Коментарі