• Головна
  • ВООЗ відкидає сумніви щодо якості вакцини AstraZeneca.
20:35, 12 березня 2021 р.

ВООЗ відкидає сумніви щодо якості вакцини AstraZeneca.

ВООЗ відкидає сумніви щодо якості вакцини AstraZeneca.

На сьогодні не доведений причинно-наслідковий зв’язок між смертями вакцинованих та щепленням цією вакциною, заявили у ВООЗ 12 березня.

Представниця ВООЗ Маргарет Гарріс заявила, що ніщо не заважає подальшому використанню цієї вакцини.

Однак Данія, Норвегія, Ісландія, Болгарія вже припинили використання вакцини AstraZeneca, Румунія  призупинила вакцинацію, а Таїланд відклав початок вакцинації нею.

Органи охорони здоров’я Данії, де після вакцинації померла одна людина, повідомили про «важкі випадки» утворення тромбів у людей, які були щеплені цією вакциною. Однак остаточно не з’ясовано, чи існує зв’язок між щепленнями та порушеннями згортання крові.

Румунія вирішила тимчасово призупинити використання доз однієї з партій вакцини від коронавірусу британсько-шведської компанії AstraZeneca до завершення оцінки препарату Європейським агентством з лікарських засобів, повідомляє. Це рішення було прийнято після летального випадку в Італії, де щеплювали людей партією ABV2856. 7 лютого Румунія отримала з цієї партії 81,1 тис. доз. Починаючи з 15 лютого, були використані 77 049 доз, а 4 257 доз, що залишилися, нині виключені з процесу вакцинації населення і будуть замінені.

Так само і Болгарія призупинила вакцинацію, допоки не будуть відомі результати перевірки вакцини Європейським агентством з лікарських засобів, щоб зняти всі сумніви щодо її безпеки.

У Європейському агентстві з лікарських засобів висловилось на захист викцини AstraZeneca, адже переваги вакцини перевищують ризики, до того ж наразі «немає ознак», що саме ця вакцина була причиною утворення тромбів, у випадках, що стали відомими.

В Україні вакциною Covishield від компанії AstraZeneca щеплюють громадян з 24 лютого 500 тисачми доз, що надійшли в Україну.

Вакциною від Oxford/AstraZeneca прищепився вже Далай-лама. Раніше “Погляд” писав, що вакциною Covishield вакциновані міністр охорони здоров’я Максим Степанов, президент Володимир Зеленський і головний санітарний лікар Віктор Ляшко. Проте Ізраїль не схвалює вакцину Covishield, яка застосовується в Україні.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Останні новини
Оголошення
live comments feed...