• Головна
  • Телескоп TESS знайшов планету де рік триває всього 16 годин.
20:27, 13 березня 2021 р.

Телескоп TESS знайшов планету де рік триває всього 16 годин.

Телескоп TESS знайшов планету де рік триває всього 16 годин.

На даний час вченим вже відомо понад 100 екзопланет з ультракороткими орбітальними періодами, які становлять менше доби. Найчастіше такі об’єкти знаходять поблизу зірок головної послідовності, більшість подібних екзопланет мають радіуси менше від 2-3 радіусів Землі.

Екзоплане́та (дав.-гр. εξω, exo — поза, ззовні) або позасо́нцева плане́та — планета, що дрейфує космічним простором, або обертається навколо якоїсь зорі, але не нашого Сонця.

Нещодавно строноми відкрили екзопланету в системі з трьома зірками й дивною орбітою. Вченим відомо лише про 10% таких планет.

Вперше об’єкт KOI-5Ab виявили ще десятиліття тому за допомогою космічної обсерваторії «Кеплер». Тоді науковці помітили біля об’єкта дві зірки: KOI-5B та KOI-5C — й у них з’явилися сумніви, чи справді там є планета. Вчені вирішили, що цей об’єкт надто складний і краще працювати над підтвердженням інших екзопланет.

Наразі астрономи підтвердили існування 4 331 екзопланети, але більшість із них існує в однозіркових системах. Менш ніж 10% підтверджених екзопланет належать до багатозіркових систем. NASA пише, що це може бути пов’язано з тим, що планети у системах із багатьма зірками складніше виявити.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Останні новини
Оголошення
live comments feed...