• Головна
  • В Україні виробників COVID-вакцин звільнили від відповідальності.
20:22, 19 березня 2021 р.

В Україні виробників COVID-вакцин звільнили від відповідальності.

В Україні виробників COVID-вакцин звільнили від відповідальності.

Попередньо законопроєкт зареєстрували за ініціативою прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля 16 березня, адже це вимога до усіх країн, які беруть участь в програмі COVAX.

У пояснювальній записці до документу зазначається, що законопроєктом пропонується внести зміни до закону України «Про лікарські засоби» щодо державної реєстрації вакцин або інших медичних імунобіологічних препаратів під зобов’язання.

Зокрема, йдеться про «звільнення від цивільної відповідальності виробника та/або власника реєстраційного посвідчення, включаючи їх працівників, медичних працівників, які залучені до здійснення заходів пов’язаних із вакцинацією, за будь-які наслідки, спричинені застосуванням таких вакцин для специфічної профілактики Covid-19».

Таким чином, прийнявши законопроєкт № 5247,

Україна надала повний юридичний імунітет виробникам вакцин від коронавірусної хвороби, звільнивши їх від цивільної відповідальності за будь-які наслідки щеплень у випадку негативних реакцій для здоров’я користувачів.

Передувало появі цього законопроєкту те, що 29 січня президент України Володимир Зеленський підписав закон № 4613 «Про лікарські засоби», який спрощує процедуру реєстрації та використання вакцин від COVID-19 та скорочує її до 5 днів. Тобто дозволено реєструвати вакцини для використання – за умови, якщо вони мають дані про успішне проведення доклінічних випробувань.

При цьому варто зазначити, що

Законопроєкт забороняє реєстрацію в Україні вакцини, розробленої в Російській Федерації.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Останні новини
Оголошення
live comments feed...