• Головна
  • Де живуть невідомі види тварин: вчені створили унікальну мапу.
23:22, 23 березня 2021 р.

Де живуть невідомі види тварин: вчені створили унікальну мапу.

Де живуть невідомі види тварин: вчені створили унікальну мапу.

За приблизними оцінками, наразі відомо про існування лише 13–18% всіх живих істот. Але це число може бути навіть меншим – лише 1,5%.

Тому екологи Маріо Моура і Вальтер Джетц вирішили створити мапу, де відобразили приблизні місця існування невідомих видів. Мапа була створена на основі біологічних, екологічних та соціологічних даних, пов’язаних з більш ніж 32 тис видами наземних хребетних, які вже відомі біологам.

Відповідно до даних вчених, найбільше невідомих тварин наразі серед земноводних і рептилій. Ймовірніше за все чимало невідкритих видів хребетних, які потенційно становлять чверть всіх майбутніх відкриттів, живуть в Бразилії, Індонезії, Мадагаскарі та Колумбії. Саме в тропічних вологих широколистяних лісах укладачі карти сподіваються в майбутньому відкрити близько половини всіх невідомих видів.

«Після столітніх зусиль дослідників біорізноманіття в каталозі природи все ще залишається занадто багато порожніх сторінок. Поширення представленого підходу на інші таксони можуть підтримати ініціативи в області таксономічних досліджень, які допоможуть прискорити відкриття нових видів до того, як вони зникнуть», – роблять висновок автори роботи.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Останні новини
Оголошення
live comments feed...