• Головна
  • Символіка м. Боярка. Прапор та герб міста: ФОТО
18:00, 29 березня 2021 р.

Символіка м. Боярка. Прапор та герб міста: ФОТО

Символіка м. Боярка. Прапор та герб міста: ФОТО

Як і кожне місто в Україні, Боярка має свою символику, яка характеризує її. Пропонуємо пригадати як виглядають герб та прапор міста та що вони означають. 

Герб та прапор міста Боярка

Символіка м. Боярка. Прапор та герб міста: ФОТО, фото-1

Опис герба міста Боярка

Герб Боярки являє собою чотирикутний щит з півколом в основі, у золотому полі якого зображений срібний архистратиг Михаїл з мечем у здійнятій правиці і терезами в опущеній лівиці. На грудях архангела перетинаються дві червоні стрічки. Обабіч архангела розміщено по одній сосні з червоними стовбурами і зеленою кроною.

Нижче архангела — срібна дерев'яна давньоруська фортечна вежа-брама зі знятими воротами. Від вежі в обидва боки вгору під кутом 45 градусів відходить срібний дерев'яний частокіл, що впирається в краї щита.

Під брамою на зеленому полі перетинаються дві смуги: праворуч смуга з почерговими срібними і чорними прямокутниками, ліворуч — срібна хвиляста смуга.
Поле герба обрамлює декоративний картуш, переважно червоний. Над картушем — срібна міська корона з трьома зубцями, заштрихована під цеглу, що вказує на статус міста. Знизу і з боків герб огортають дві соснові гілки з шишками, переплетені червоною стрічкою. На стрічці по центру нижче щита на місці сплетіння гілок розміщено напис білим кольором — БОЯРКА.

Кольори герба

Для Боярки очевидним є переважання геральдичних зеленого і жовтого (золотого) кольорів.

Зелений колір - це символ надії, радості, достатку. Цей колір передає присутність в місцевості лісів і лугів. Зелений колір використовується також  при поясненні курортної функції поселення у випадку, якщо воно оточене лісами.

Золотий (жовтий) колір в геральдиці – це символ багатства, справедливості, великої душі, щиросердя. Цей колір вказує  також на сонячну місцевість, цілющі піски і лікувальне повітря.

Червоний колір – це символ хоробрості, мужності і стійкості.

Срібло або білий колір в геральдиці – символ чистоти і невинності (незайманості).

Елементи герба

Сосни. Місто Боярка оточене віковим сосновим лісом, який відіграв визначальну роль у формуванні курортно-лікувального функціонування території. Вважається, що сосна символізує також філософську душу, шляхетність походження, щирість, сердечність, витонченість.

Фортеця. Позначення існування  давньоруської фортеці на гербі Боярки передається зображенням веж і частоколу. До речі, в європейській геральдичній традиції мур означає силу, багатство, символізує права міста, його давню історію. Розчинена брама, а тим паче відсутність стулок воріт вказує на гостинність, відкритість для всіх, постійне поповнення міста за рахунок новоприбулих мешканців.  

Річка. Річка зображується в геральдиці як срібна хвиляста смуга, вона символізує підтвердження доцільності розпочатої справи, а також пов’язані з річкою події в історії поселення.

Залізниця. Підкреслює важливе значення залізниці в історії та житті Боярки. Залізниця представлена вузькою смугою з розміщеними на ній почергово чорними і білими прямокутниками.

Архистратиг Михаїл. Починаючи з 1855 року,  дві церкви на городищі в Будаївці висвячувались на честь патрона Київської землі архистратига Михаїла. І тепер найдавніший храм міста – це Свято-Михайлівська церква, яку було зведено 1902 року. Присутність у геральдиці Боярки архистратига Михаїла засвідчує його позитивний образ як символ перемоги світлого над темним, Божого над диявольським, а також символ духовної основи не тільки минулого, але й майбутнього зростання міста.

Опис Прапора:

Квадратне полотнище, що поділене на три горизонтальні смуги: верхня -жовта, середня - біла, нижня – зелена, що мають співвідношення за висотою - 2:1:2 або 2/5 : 1/5 : 2/5

Символіка м. Боярка. Прапор та герб міста: ФОТО, фото-2

Історичне обґрунтування герба і прапора міста Боярки

Поселення Будаївки (майбутньої Боярки) виникло серед лісів і виконувало роль форпосту в системі валів між Дніпром та Ірпенем, захищаючи Київ від кочівників з півдня.

Згадувана смуга укріплених валів, так звана Вітянсько-Бобрицька лінія укріплень Змієвих валів, складала один оборонний рубіж з річкою Притваркою. Вали простягнулись уздовж правого її берега аж до Ірпеня. Притварка  починається на межі сучасного міста і лісу, так само, як ще кілька років тому починалась з території нашого міста (сучасний парк ім.Тараса Шевченка) і легендарна ріка Віта, по лівому берегу якої і продовжувалась згадана лінія аж до Дніпра.

У XVI – на початку XVII століть цією місцевістю володіли відомі шляхетські  роди – такі як Раї, Позняки, князі Острозькі, Корецькі, а в XVII- XVIII століттях – Києво-Печерська лавра.

У другій половині ХІХ століття почалося будівництво залізниці Київ-Одеса. Було зведено першу від Києва залізничну станцію під  назвою «Боярка». Тоді залізнична колія перетнула по насипу річку Пртитварку. Прокладення залізниці докорінно змінило структуру та спосіб життя місцевого населення, спричинило грандіозний розвиток давньої Будаївки.

Наприкінці ХІХ – початку ХХ століть виникло дачне поселення під назвою Боярка, в якому почалося активне формування нових функцій місцевості вже як дачної, відпочинкової і культурно-лікувальної. Протягом майже всього ХХ століття  саме із славою курорту пов’язується  функціонування селища міського типу Будаївка-Боярка, а від 1956 року і міста Боярка.

Читайте також:Комунальні служби Боярки з актуальними контактними номерами

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#новини києва #сайт києва #вишневе #сайт вишневого #новости киева #сайт боярки #боярка
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Останні новини
Оголошення
live comments feed...