• Головна
  • ВПЛИВ ПАЛІННЯ НА НЕРВОВУ СИСТЕМУ ЛЮДИНИ
16:41, 1 березня 2021 р.

ВПЛИВ ПАЛІННЯ НА НЕРВОВУ СИСТЕМУ ЛЮДИНИ

ВПЛИВ  ПАЛІННЯ  НА  НЕРВОВУ  СИСТЕМУ  ЛЮДИНИ

Наша нервова система керує робо­тою всіх органів і систем, забезпечує функціональну єдність організму лю­дини й взаємодію його з навколишнім середовищем.

Нервова система складається з центральної (головний і спинний мо­зок), периферичної (нервовий вихід зі спинного і головного мозку) і вегета­тивної, регулюючої діяльність внутрішніх органів, залоз і кровонос­них судин.

Робота головного мозку й уся нер­вова діяльність зумовлені процесом збудження і гальмування. У момент збудження клітини мозку підсилюють свою діяльність, у момент гальмуван­ня - затримують. Гальмування має захисну функцію, охороняє нервові клітини від перенапруження.

Постійний і правильний баланс процесів збудження та гальмування обумовлює нормальну ВНД людини.

Ученими доведено, що малі дози нікотину підвищують збудливість кори головного мозку на короткий час, потім гнітять і виснажують діяльність нервових клітин, цим і зумовлюється уявне підвищення працездатності курців. Мозок звикає до нікотинових «подачок» і починає вимагати їх, а якщо їх бракує, з'являються занепо­коєння, дратівливість. Людина знову починає палити, б'є свій мозок, по­слабляючи процес гальмування. Рівно­вага збудження і гальмування пору­шується внаслідок не розбудження нервових клітин, що, виснажуючись, знижують розумову діяльність голов­ного мозку.

Порушення процесів збудження та гальмування викликає симптоми, ха­рактерні для неврозу. Невротичними виявами є голов­ний біль, запаморочення, підвищена дратівливість, швидка стомлюваність, ослаблення працездатності, тремтіння, безсоння. Паління може викликати в організмі такі самі зміни як стрес. Чут­ливість до нікотину значно підвищена в людей, що перенесли травму голови з порушеннями голов­ного мозку (струс, забій). Основна функція нервової системи рефлекторна. Перші відчуття під час паління - гіркуватий присмак у роті, кашель, запаморочення, головний біль, поси­лене серцебиття, підвищена пітливість.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Останні новини
Оголошення
live comments feed...