• Головна
  • ДІЯ ТЮТЮНУ НА СЕРЦЕВО-СУДИННУ СИСТЕМУ
16:42, 1 березня 2021 р.

ДІЯ ТЮТЮНУ НА СЕРЦЕВО-СУДИННУ СИСТЕМУ

ДІЯ  ТЮТЮНУ  НА  СЕРЦЕВО-СУДИННУ  СИСТЕМУ

З продуктів тютюнового диму на серцево-судинну систему особливо шкідливо діють нікотин і окис вугле­цю. Нікотин діє на вегетативну нерво­ву систему й насамперед на її симпатичний відділ, прискорюючи діяльність серця, звужуючи кровоносні судини, підвищуючи артеріальний тиск.

Основна роль еритроцитів - транспортування кисню. Цю функцію виконує ге­моглобін, що входить до складу ери­троцитів. Під час проходження крові крізь легені гемоглобін сприймає ки­сень, що надійшов у легені при вди­ху, і доставляє його до всіх органів і тканин, забезпечуючи їх потребу в ньому. Оксид вуглецю, що надходить у легені курця, легко сполучається з гемоглобіном, при цьому утворюєть­ся карбоксигемоглобін, що не здатний до переносу кисню. Нікотин викликає спазми судин, що тривають 30-40 хвилин після припинення паління. Коли людина випалює кожні 30 хви­лин нову цигарку, судини перебува­ють у стані спазму, унаслідок чого зменшується приплив крові до шкіри, знижується її температура. Нікотин впливає на роботу серця. За даними ме­дичного дослідження, частота пульсу під час паління на 10-18 ударів за хвилину більша. У курця частота пульсу вища, ніж у некурця.

За добу серце курців робить близь­ко 10-15 тис. зайвих скорочень. При систематичному палінні судини сер­ця звужені, знижене надходження кис­ню в серцевий м'яз, що призводить до його хронічної перевтоми.

Нікотин викликає підвищення ар­теріального тиску. Одна випалена ци­гарка підвищує короткочасний тиск близько на 10 мм рт. ст. Наслідком паління є ішемічна хвороба серця, що пов'язано з недостатнім кровопоста­чанням серцевого м'язаРаннім виявом

її є стенокардія. Ознаки: загрудний біль, що віддає в ліву руку й лопа­тку, шию й нижню щелепу, з'являєть­ся почуття тривоги, серцебиття, пітливість, збліднення. Серцевий напад може статися під час фізичного на­вантаження чи стресуДослідження свідчать, що паління активізує процеси згортання крові, що призводить до виникнення тромбозу в різних судинах.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Останні новини
Оголошення
live comments feed...