Обслуговування автомобіля: на що звернути увагу?

Після купівлі будь-якого транспортного засобу необхідно його коректним чином обслуговувати. Це обумовлено тим, що тільки в такому випадку можна забезпечити його функціонування на оптимальному рівні зі збереженням початкових технічних характеристик. Для цього варто періодично проводити діагностику різноманітних систем машини, а також здійснювати перевірку робочих агрегатів.

Як часто потрібно проводити комп’ютерну діагностику?

Комп’ютерна діагностика є однією з дійсно потрібних операцій при експлуатації будь-якого транспортного засобу. З того часу, коли автомобілі перестали оснащуватися карбюраторами, а у двигунах з’явився «мозок», пройшло близько 3-х десятиліть. Попри це, деякі водії і досі не знають, чи потрібна діагностика для авто кожного року.

Звертатися за допомогою до сервісу потрібно в тих випадках, коли на панелі приладів загоряється відповідний сигнал: «двигун» або ж «check engine». При цьому варто відзначити і той факт, що не обов’язково проблема буде стосуватись безпосереднього силового агрегату транспортного засобу. Дизайн піктограми в наш час є всього лише даниною традиціям. Датчики, що зафіксували проблему, можуть бути встановлені не тільки на двигуні, але і в інших частинах автомобіля.

На сучасних транспортних засобах напис «перевірте двигун» може означати, що несправність зафіксована у фарі або ж коробці передач. При цьому зовсім неважливо, де саме сталася проблема, головне — вчасно звернутись за допомогою для її вирішення. Якщо двигун працює справно, рівномірно та без перебоїв, якщо датчик температури антифризу не зашкалює, та відсутня інформація про низький тиск в паливній магістралі, значить критичної ситуації з силовим агрегатом немає. При цьому не варто відкладати поїздку на СТО «Масленка», тому що в такому випадку ви жертвуєте ресурсом якогось агрегату вашого автомобіля.

В деяких випадках панель не показує наявність проблеми, проте це не означає, що її немає. В таких випадках запобігти виникненню серйозних несправностей можна винятково періодичним прохожденням комп’ютерної діагностики автомобіля. Спеціалісти рекомендують виконувати таку перевірку не рідше одного разу на рік.

Обслуговування автомобіля: на що звернути увагу?, фото-1

Розвал-сходження

Розвал – це правильний кут колеса, завдяки якому досягається ідеальне щеплення з дорогою, а це впливає на стабільність керування автомобілем. Якщо розвал буде неправильним, виникає ризик нерівномірного зносу покришок. Кут між центральною площиною колеса та перпендикуляром до поверхні дорожнього покриття обов’язково повинен бути чітко врегульованим.

Сходження – це найбільш критичний кут встановлення коліс. Якщо він буде занадто великим чи малим, знос покришок стане дуже відчутним протягом короткого періоду часу. Під сходження розуміється різниця відстаней, виміряних по переднім та заднім точкам дисків коліс, в горизонтальній площині. Цей параметр може подаватися як в міліметрах, так і в градусах. Сходження є нульовим лише в тому разі, коли колеса паралельні один одному.

Додатково станція технічного обслуговування може запропонувати водію регулювання і деяких інших параметрів, проте вони не є критичними. Автомобіліст самостійно може вирішити – хоче він здійснювати інші перевірки, чи все-таки ні.

Якщо вам потрібні послуги розвалу-сходження на Позняках у Києві, варто ними користуватися лише у перевіренному СТО «Масленка», котре має велику кількість позитивних відгуків від автомобілістів.

Ознаки несправності підвіски автомобіля

Досить часта процедура, яка має попит на СТО – це перевірка підвіски автомобіля. Попри те, що останнім часом якість дорожнього покриття в Україні покращується, все ж на дорогах можна зустріти велику кількість ям. Попадання в них обов’язково провокує певні несправності в підвісці транспортного засобу. Основні ознаки, що свідчать про їх присутність, такі:

  • нестабільність траєкторії автомобіля;
  • розгойдування кузова ТС під час маневрів, прискорення чи гальмування;
  • вібрація, що виникає по ходу руху машини;
  • сторонні звуки з боку підвіски, особливо при наїзді на певні перешкоди або нерівності;
  • удари в підвісці (при ході колеса в крайнє верхнє чи нижнє положення виникає так званий «пробій»;
  • нерівномірний або прискорений рівень зносу покришок;
  • пошкодження компонентів інших систем.

Якщо вам потрібна заміна підвіски, ціна на дану послугу може бути різною в залежності від марки вашого транспортного засобу. Для того щоб дізнатися приблизну вартість, потрібно звернутися за консультацією до спеціалістів відповідного СТО.

Коли здійснювати заміну амортизаторів?

Варто зазначити, що заміна амортизаторів – це не досить поширена послуга, що обумовлено надійністю даних елементів автомобіля. Виробники транспортних засобів рекомендують вдаватися до неї лише в тому випадку, коли конструкція перестає виконувати свої експлуатаційні функції.

При цьому варто звернути увагу також і на той факт, що робітники автомобільних сервісів, виходячи зі своєї практики, радять здійснювати перевірку амортизаторів один раз на рік або ж раз на 20 тисяч кілометрів пробігу.

Також кожний автомобіліст може здійснити перевірку роботи цієї системи в домашніх умовах. При сильному надавлюванні на кузов він має піти вниз, після чого – повернутися в початкове положення. Якщо цього не сталося, варто звернутися за допомогою до спеціалістів. Записатися на ремонт автомобіля можна по наступному посиланню: https://maslenka.ua/uk. Також ви можете скористатися безплатною консультацією телефоном або ж електронною поштою. Отримавши додаткову інформацію про можливі причини несправності, автомобіліст зможе прийняти більш виважене рішення з приводу того, чи потрібно відкладати ремонт надалі.

Якщо вас цікавить СТО Хонда, СТО БМВ чи СТО Ауді, ви без проблем можете знайти відповідну автостанцію у Києві. Кожне підприємство спеціалізується або ж на конкретній марці машини, або ж на марках, що входять в один концерт. Це обумовлено тим, що в них можуть використовуватись однакові або ж схожі агрегати чи деталі. Не забувайте, що своєчасний ремонт і обслуговування автомобіля – запорука безпеки на дорозі.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати
Коментарі