• Головна
  • Від 85 до 850 грн. Кому і на скільки підвищили пенсії з 1 липня
12:10, 15 липня 2021 р.

Від 85 до 850 грн. Кому і на скільки підвищили пенсії з 1 липня

Від 85 до 850 грн. Кому і на скільки підвищили пенсії з 1 липня

На 2021 рік в Україні заплановано ще два підвищення пенсій у зв’язку зі збільшенням прожиткового мінімуму.

З 1 липня в Україні очікують збільшення розміру пенсійних виплат. Це станеться через зміну прожиткового мінімуму для непрацездатних громадян. В результаті мінімальна пенсія зросте на 85 грн і становитиме 1854 грн. Відповідно ті, чия пенсія нараховувалася від заробітної плати, що у п'ять разів перевищує середню, отримають надбавку 850 грн.

Одночасно виростуть надбавки особам з інвалідністю внаслідок війни, учасникам ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, а також пенсії за особливі заслуги. Всі заплановані урядом перерахунки виплат проводяться автоматично і не вимагають особистого звернення пенсіонерів.

Загалом розмір пенсійних виплат в Україні варіюється від:

  • мінімального, який не може бути меншим за прожитковий мінімум, а надбавка за додатковий стаж становить 1% від нього;
  • до максимального, який складає не більше десяти прожиткових мінімумів. Зараз він досягає 17690 грн, а в липні становитиме 18540 грн. З цього правила є виняток для суддів - розмір їх виплат необмежений.

Дізнатися, на яку пенсію розраховувати у конкретному випадку можна в онлайн-калькуляторі Пенсійного фонду України. Щоб скористатися пенсійним калькулятором, може знадобитися електронний цифровий підпис(КЕП) або Bank ID.

Наступне підвищення виплат заплановане на 1 жовтня . Воно торкнеться пенсіонерів у віці 75-80 років, яким буде встановлено місячну доплату до пенсії у розмірі 400 грн.

Черговий перегляд прожиткового мінімуму та пов'язаних з ним пенсійних виплат відбудеться 1 грудня. Мінімальна пенсія підвищиться до 1934 грн, а максимальна до 19340.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#новини києва #сайт києва #вишневе #сайт вишневого #новости киева #сайт боярки #боярка
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...