• Головна
  • Стоматологічна поліклініка Боярської міської ради - сучасний заклад з тернистою історією
13:50, 31 травня 2021 р.

Стоматологічна поліклініка Боярської міської ради - сучасний заклад з тернистою історією

Стоматологічна поліклініка Боярської міської ради - сучасний заклад з тернистою історією

Історія закладу як поліклініки стоматологічного профілю починається з 50-х років минулого сторіччя.

Спочатку це був стоматологічний кабінет, потім побудована стоматологічна поліклініка по вулиці Маяковського, 26 (до речі, вона функціонує і донині, отримавши капітальний ремонт та нове устаткування у 2019 – 2020 роках) та кабінети при дошкільних навчальних закладах. В 1986 році поліклініка переїхала в наше приміщення, по вул. Молодіжна,74, де зараз і знаходиться центральна філія.

Забезпечення профілактики та лікування стоматологічних захворювань у дітей віком до 18 років проходить у філії за адресою: м. Боярка, вул. Молодіжна,1.

Основною метою діяльності Підприємства є надання широкого спектру стоматологічних медичних послуг, спрямованих на збереження, поліпшення та відновлення здоров’я населення.

Здійснення медичної практики відбувається відповідно до ліцензійних умов провадження господарської діяльності з медичної практики за напрямком «Стоматологія».

У структурі маємо три відділення: терапевтичної стоматології, ортопедичної стоматології та відділення стоматології, кабінет фізіотерапії з сучасним обладнанням і рентген-кабінет. Загалом маємо 28 стоматологічних установок, зубопротезну лабораторію з сучасною ливарною піччю. В цілому, матеріально-технічна база відповідає потребам відділень, які забезпечені сучасним обладнанням для профілактики, діагностики та лікування.

В закладі працюють лікарі стоматологічного профілю, зокрема: лікарі-стоматологи-терапевти, лікарі-стоматологи-хірурги, лікарі-стоматологи-ортодонти, лікарі-стоматологи-ортопеди, лікарі-стоматологи дитячі, лікарі-стоматологи, середній медичний персонал, в тому числі рентгенолаборанти, техніки зубні та ливарник.

Професійно підготовлені спеціалісти поліклініки надають широкий спектр стоматологічних послуг високого рівня, які включають в себе профілактику та лікування захворювань зубів, тканин пародонта, слизової оболонки порожнини рота, відновлення дефектів зубних рядів шляхом протезування при частковій та повній втраті зубів, в тому числі високоестетичними конструкціями на імплантатах, хірургічну та ортодонтичну допомогу дитячому та дорослому населенню, а саме - виправлення деформацій зубних рядів та аномалій прикусу.

Для нас важливий кожний пацієнт, тому в пріоритеті дотримання санітарно-гігієнічних норм, зокрема дезінфекція та стерилізація високотемпературним та паровим методами. Професійне, доброзичливе ставлення до кожного відвідувача.

КНП «Стоматологічна поліклініка Боярської міської ради» є заочною базою стажування інтернатури для лікарів-стоматологів, які проходять спеціалізацію «Стоматологія».

При нагоді, запрошуємо випускників вищих навчальних закладів медичного профілю для проходження інтернатури (заочної форми навчання) на базі нашого Підприємства.

Для покращення надання кваліфікованої, спеціалізованої, профільної (хірургія, ортодонтія, імплантологія, пародонтологія, ортопедія) стоматологічної допомоги населенню, Підприємство придбало потрібне рентгенологічне обладнання, а саме:

- рентгенологічний апарат Planmeca Pro X (Фінляндія), який дозволив зменшити променеве навантаження на пацієнта в 10 разів, в порівнянні з попереднім апаратом,

- автоматичний процесор для обробки рентгенівських знімків VELOPEX INTRA-X (Великобританія), що дозволило скоротити час очікування готових рентгенівських знімків і відповідно підвищити якість обслуговування пацієнтів.

Як відомо, технології постійно вдосконалюються, і поряд з класичним методом широкого поширення набув так званий комп'ютерний рентген, при якому джерело випромінювання (рентген-апарат) залишається все той же, а зображення фіксується не на плівці, а за допомогою з'єднаного з комп'ютером датчика, а потім передається на монітор і зберігається у цифровому вигляді.

Нещодавно почав свою роботу унікальний рентгенологічний апарат Planmeca Pro Max 3D Classik (Фінляндія) з функцією телерентгенографії, яким, зокрема, зможуть користуватися не лише спеціалісти КНП «Стоматологічна поліклініка Боярської міської ради», а й суміжних спеціальностей (отоларингологи, травматологи, невропатологи) для сучасної діагностики та лікування.

Дана методика має важливі переваги перед рентгенологічним дослідженям старого зразка. По-перше, новий метод більш небезпечний для пацієнта, оскільки час впливу випромінювання значно скорочується, отже, радіоактивна навантаження зменшується в кілька разів. По-друге, якість зображення набагато вище, крім цього, є можливість збільшувати знімок і детальніше його переглядати.

Для чого потрібен рентген зубів?

Очевидно, що дана технологія дозволяє лікарю бачити те, що недоступно неозброєному оку, а це корені, зв'язки, кісткова тканина, «нутрощі» зуба. Рентген використовують для профілактичних оглядів, діагностики та контролю проведеного лікування. Пацієнт отримує направлення на рентген зубів для визначення розміру каріозної порожнини, контролю пломбування каналів, обстеження кісткової тканини в області верхівки кореня при періодонтитах, оцінки руйнування кісткової тканини при пародонтиті, для виявлення аномально розташованого зуба мудрості. Крім цього, рентгенографія необхідна при травмах щелепи, перелом кореня під час видалення, перед протезуванням, при виправленні прикусу та ще в багатьох випадках.

Щодо рентгену зубів в дитячій стоматології, то даний вид обстеження застосовується для оцінки зачатків постійних зубів, що знаходяться під молочними. Панорамний знімок дає можливість бачити, які з них прорізалися або ось-ось з'являться. Рентген зуба дозволяє визначити причину затримки його прорізування. Наприклад, це може бути пов'язано з неправильним його положенням в щелепи. У цьому випадку завдяки знімку з'являється можливість своєчасно почати хірургічне або ортодонтичне лікування.

Чи шкідливий рентген для здоров'я?

Під час рентгенологічного дослідження пацієнт отримує певну дозу опромінення.

Для безпеки хворого передбачений свинцевий фартух з захистом шиї і обмеження за кількістю знімків на добу. Вважається, що застосування рентгена в стоматології цілком виправдано, оскільки користь від нього значно перевищує шкідливий вплив.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#новини києва #сайт києва #вишневе #сайт вишневого #новости киева #сайт боярки #боярка
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Останні новини
Оголошення
live comments feed...