• Головна
  • Чи можна брати відпустку без збереження зарплати кілька разів на рік — Держпраці
14:20, 10 червня 2021 р.

Чи можна брати відпустку без збереження зарплати кілька разів на рік — Держпраці

Чи можна брати відпустку без збереження зарплати кілька разів на рік — Держпраці

Головне управління Держпраці у Дніпропетровській області надало консультацію з питання можливості отримання відпустки без збереження заробітної плати декілька разів на рік.

За вимогами статті 25 Закону про відпустки певній категорії працівників, визначених в даній нормі, за їх бажанням надається в обов'язковому порядку відпустка без збереження заробітної плати на термін, який не перевищуватиме кількість передбачених законодавством календарних днів. Наприклад: пенсіонерам за віком та особам з інвалідністю III групи - тривалістю до 30 календарних днів щорічно (п. 6 ч.1 ст. 25 Закону про відпустки). Якщо при написані заяви на відпустку працівником буде вказано термін надання такої відпустки - 15 календарних днів, то у даного працівника в подальшому, до закінчення календарного року, виникає право на отримання в черговий раз такої відпустки строком до 15 календарних днів.

Щодо випадків надання працівникові відпустки без збереження заробітної плати за угодою сторін, визначених ч.1 ст. 26 Закону про відпустки, то така відпустка може надаватися працівникові за сімейними обставинами та з інших причин на термін, обумовлений угодою між працівником та власником або уповноваженим ним органом, але не більше 15 календарних днів на рік.

Якщо при написанні заяви про надання відпустки без збереження заробітної плати працівник вказує кількість календарних днів, яка менше ніж максимальна кількість, передбачена ч.1 ст. 26 Закону про відпустки, то у працівника виникає право на протязі календарного року на отримання при необхідності відпустки без збереження заробітної плати на невикористану ним кількість передбачених законодавством календарних днів. При цьому також необхідно узгодити дане рішення працівника з власником або уповноваженим ним органом.

У разі встановлення Кабінетом Міністрів України карантину відповідно до Закону України "Про захист населення від інфекційних хвороб" термін перебування у відпустці без збереження заробітної плати на період карантину не включається у загальний термін, встановлений ч. 1 ст. 26 Закону про відпустки. Тобто він може бути більш ніж 15 календарних днів на рік.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#вишневе #сайт вишневого #сайт боярки #новини вишневого #новини боярки #боярка новини #вишневое #новости вишневого #новости боярки
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...