• Головна
  • Незручні питання урологу. Руйнуємо поширені міфи про чоловіче здоров'я
Новини компаній
17:50, 24 червня 2021 р.

Незручні питання урологу. Руйнуємо поширені міфи про чоловіче здоров'я

Новини компаній

Урологія - один із напрямів медицини, що має безпосередній вплив на якість життя людини. Не секрет, що за останні роки багато урологічних захворювань суттєво «помолодшали», а кількість тих, хто з ними стикається,постійно зростає. Саме з цієї причини я вирішила взяти інтерв'ю у фахівця і обговорити популярні питання, які часто пацієнти соромляться задавати, а також розвіяти деякі поширені міфи про чоловіче здоров'я. Для цього я звернулася до головного лікаря медичного центру «Докмед» - уролога Андрийчука В'ячеслава Олександровича, який, між іншим, є кандидатом медичних наук і лікарем вищої категорії з досвідом роботи понад 20 років (з 1997 року)!

Незручні питання урологу. Руйнуємо поширені міфи про чоловіче здоров'я, фото-1

В'ячеславе Олександровичу, існує чимало помилкових уявлень, пов'язаних безпосередньо з вашою роботою. Давайте детальніше про них поговоримо.

- Звичайно, давайте!

Міф 1. Багато хвороб можна вилікувати самому, використовуючи народні методи.

- При лікуванні багатьох урологічних захворювань народні методи просто не дадуть вам потрібного результату. Часто це може лише погіршити ситуацію. Крім того, щоб щось призначати, необхідно точно встановити діагноз. Часто пацієнт думає, що у нього одне захворювання, а, виявляється, зовсім інше. Наприклад, в деяких випадках люди біль в попереку сприймають як біль в нирках, хоча, насправді, це може бути звичайна люмбалгія. Або ж, навпаки, пацієнта може турбувати спина, а у нього - каміння або ж пієлонефрит. Саме для цього і потрібно звертатися до фахівця, адже в таких випадках самолікування може тільки погіршити ситуацію.

Міф 2. Уролог лікує чоловіків.

- Багато запальних процесів, які виникають в нирках і сечовивідних шляхах (в тому числі цистит і пієлонефрит) частіше зустрічаються саме у жінок. І хоча в загальному співвідношенні чоловіків до уролога звертається все-таки більше, але це зовсім не означає, що «уролог - виключно чоловічий лікар».

Незручні питання урологу. Руйнуємо поширені міфи про чоловіче здоров'я, фото-2

А з якими урологічними захворюваннями ви стикаєтеся найчастіше? І чи існує профілактика цих захворювань?

- Найчастіше зустрічаються такі захворювання, як простатит, цистит, пієлонефрит і сечокам'яна хвороба, запалення, а також супутні, в тому числі онкологія.

У пацієнта, як правило, присутні ще й інші проблеми, які можуть стати провокуючим фактором того чи іншого захворювання. Стафілокок, стрептокок, кишкова паличка і т.д. часто призводять до того, що з'являються загострення, які змушують хворого звертатися до нас. У таких випадках хорошою профілактикою буде загалом турбота про себе і своє здоров'я. Потрібно вчасно лікувати всі хвороби і стежити за станом імунної системи. Крім того, багато захворювань передаються статевим шляхом, тому потрібно приділяти належну увагу і цьому аспекту, дотримуватися правил гігієни. Звичайно ж, хорошою профілактикою багатьох захворювань є здоровий спосіб життя, відсутність шкідливих звичок, правильне харчування і достатнє вживання питної води (2-3л на день).

Міф 3. Простатит і цистит виникають внаслідок переохолодження.

- Перш за все, ви повинні розуміти, що простатит і цистит - інфекційні захворювання. Переохолодження може бути лише провокуючим фактором, але ніяк не причиною. Якщо у пацієнта в організмі є який-небудь хронічний осередок (тонзиліт, гайморит і ін.), тоді інфекція може потрапляти в простату і сечовий міхур. Те, що багато хто вважає причиною виникнення цих хвороб, насправді є лише провокуючим фактором (гостра і солона їжа, алкоголь, переохолодження, ослаблення імунної системи), який лише сприяє їх розвитку.

Міф 4. Простатит завжди призводить до імпотенції.

- Таке може траплятися, але трапляється це дуже рідко. Причин імпотенції може бути багато: судинні патології, гормональні порушення, психологічний фактор і т.д. Порушення ерекції, звичайно ж, може бути у пацієнта з простатитом, але це не означає, що з’явилося воно саме внаслідок цього захворювання.

Незручні питання урологу. Руйнуємо поширені міфи про чоловіче здоров'я, фото-3

А чи часто зустрічається така проблема, як чоловіча безплідність, і чи можна її якось вирішити?

- Не можу сказати, що це - найпоширеніша проблема, з якою звертаються до мене пацієнти, але час від часу доводиться стикатися з таким діагнозом. В цьому випадку першочерговим завданням для лікаря є встановлення причини. Потрібно розібратися, який фактор викликає безпліддя. Для цього призначається ряд обстежень, після чого вже ми займаємося усуненням цього фактора. Часто безпліддя може бути спричинене певними запальними процесами або ж порушеннями гормонального фону. Тільки після точного визначення причини безпліддя можно призначати відповідне лікування.

Міф 5. Проблеми з ерекцією - це особисте, спочатку потрібно усунути причини стресу, а не звертатися до лікаря.

- Чинників, які можуть спровокувати порушення ерекції, дуже багато (запальний, гормональний, психологічний, проблеми з судинами). Тому, в першу чергу, потрібно розібратися, що могло викликати цю проблему, а потім вже працювати над усуненням цієї причини. Для цього якраз і потрібно обстежитись у фахівця.

Міф 6. Аденому простати не лікують, її потрібно лише оперувати.

- Далеко не завжди це вимагає оперативного втручання. Це залежить від стадії захворювання, віку і побажань пацієнта. Потрібно розбирати конкретний випадок.

Якщо ж говорити про серйознішу проблему - рак простати, - чи можна цього уникнути? І як часто в такому випадку потрібно обстежуватися?

- Чоловікам у віці 45+ хоча б раз на рік слід здавати кров на ПСА (лабораторний аналіз крові, мета якого - визначити структуру тканин передміхурової залози). Таке просте обстеження якраз і допоможе лікарю контролювати стан вашого здоров'я, а у випадку виникнення будь-якої патології, негайно почати необхідне лікування. Чим раніше виявити хворобу, тим легше її подолати.

Міф 7. Якщо нічого не турбує, перевірятися не потрібно.

- Як ви вже зрозуміли, регулярний огляд (раз на пів року - рік) та здача необхідних аналізів допоможе уникнути деяких серйозних захворювань або виявити їх на ранніх стадіях і вчасно почати лікування. Це важливо, щоб зберегти здоров'я. І, звичайно ж, якщо вас починає щось турбувати, краще не зволікати і не займатися самолікуванням, а відразу йти до лікаря.

Чи охоче приходять пацієнти приходять до вас на огляд, чи все-таки більшість з них відчуває страх?

- Звичайно ж, є пацієнти, які приходять регулярно на огляд і при цьому не відчувають страху. Але більшість людей змусити піти до уролога - це справжня проблема. Кількість таких пацієнтів, за моїм спостереженням, становить приблизно 50-60%. Багато хто боїться пальцевого обстеження і забору матеріалу.

Незручні питання урологу. Руйнуємо поширені міфи про чоловіче здоров'я, фото-4

Що ж, я дякую вам, В'ячеславе Олександровичу, за виділений час та детальні і зрозумілі відповіді, а нашим читачам хочу ще раз нагадати про те, наскільки важливим є регулярне обстеження та турбота про стан свого організму. Дотримуйтесь правил особистої гігієни, не забувайте вчасно звертатися до лікаря і, звичайно ж, не соромтеся задавати навіть дуже, здавалося б, незручні питання, адже від цього залежить ваше самопочуття і - що ще важливіше - ваше здоров'я!

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Останні новини
Оголошення
live comments feed...