• Головна
  • У медичному центрі "АЦМД-МЕДОКС" запрацював підрозділ з боротьби та лікування гострого інсульту
09:00, 12 серпня 2021 р.

У медичному центрі "АЦМД-МЕДОКС" запрацював підрозділ з боротьби та лікування гострого інсульту

У медичному центрі "АЦМД-МЕДОКС" запрацював підрозділ з боротьби та лікування гострого інсульту

Інсульт залишається однією з провідних причин смерті та інвалідності у світіі прогностично, використовуючи підхід до лікування "все як завжди", його тягар не зменшиться, а навпаки зростатиме.

Україна не може похизуватися показником захворюваності на інсульт меншим ніж у світі, а навпаки, кількість інсультів є більшою ніж, наприклад, у країнах ЄС та США.

В Україні щороку стається до 150 тис. інсультів і понад 100 тис. людей помирають від цереброваскулярних захворювань та інсульту.

Згідно з прогнозами експертів 1 з 5 людей, що зараз живуть в Україні, помре від інсульту або завершить своє життя з інвалідністю внаслідок інсульту.

Особливу тривогу викликає збільшення тягаря інсульту серед людей працездатного віку: понад 50% з тих, хто пережив інсульт, ніколи не повертаються до роботи. (https://moz.gov.ua)

Важливим фактором, що сприяє росту числа інсультівє "старіння" населення.Частка людей, які перейдуть межу в 60 років до 2050 року зросте на 35%. Надію вселяє те, що інсульт єзахворюванням надзвичайно піддатливим до запобігання, лікування та контролю і є високий потенціал до зменшення тягару інсульту та його довготривалих наслідків.

Відомо, що виникнення 90% всієї кількості інсультів залежать від 10 основних факторів ризику:

1. Артеріальної гіпертензії;

2. Дисліпідемії (високого рівня холестерину в крові);

3. Нездорового та нераціонального харчування;

4. Захворювань серця;

5. Цукрового діабету;

6. Куріння;

7. Вживання алкоголю;

8. Ожиріння;

9. Несприятливих психосоціальних чинників;

10. Недостатньої фізичної активності.

Контролюючи дані фактори ризику ще на етапі "здорової особи", ми змогли б уникнути переважної більшості інсультів.

Але інсульти трапляються і їх потрібно оперативно та правильно лікувати, щоб уникнути найбільш грізних наслідків хвороби, а саме залежності від оточуючих - інвалідності.

Інсульт- гостре порушення мозкового кровообігу внаслідок дефіциту насичення мозку кров'ю, що призводить до його гіпоксії (відсутності чи різкого зменшення кисню) і, як наслідок, виникнення зон інфарктів.

Інсульти виникають переважно через закриття кровоносних судин тромбом(у80-85% випадків), а такожпри виникненні внутрішньомозкового чи субарахноїдального крововиливу (у 15-20% випадків).

Враховуючи всі фактори і важливість проблеми інсульту, у медичному центрі «АЦМД-Медокс» запрацював підрозділ з боротьби та лікування гострого інсульту, а саме «Інсультне відділення». Ми орієнтуємось на доказовий клінічнообгрунтований цикл лікування гострої стадії інсульту, як основного чинника для збереження працездатності пацієнта та уникнення інвалідності.

Вчасне надання допомоги пацієнту з гострим інсультом в періоді терапевтичного вікна (до 4,5 годин з моменту прояву перших симптомів), дає змогу найдостовірніше зменшити зону ураження головного мозку, що напряму корелює з вираженістю майбутньої функціональної залежності від оточуючих - інвалідності.

Час, а саме його обмеженість,- це найважливіше для пацієнта з інсультом. Втрата часу і ненадання вчасної допомоги еквівалентне смерті мільйонів нейронів, які в майбутньому не відновляться.

Пам'ятаймо! У нас є 4,5 години від початку виникнення симптомів для того, щоб мати можливість найефективніше допомогти пацієнту з інсультом!

При надходженні пацієнта з інсультом у клініку «АЦМД-Медокс», медична допомога надається мультидисциплінарною командою фахівців, які мають спеціальні знання щодо функцій головного мозку, пройшли підготовку і мають чітко визначені індивідуальні завдання.

У нашому медичному центрі є усе необхідне для діагностики та диференційної діагностики інсульту, що дає змогу чітко встановити діагноз, виключити крововилив у головний мозок та провести згідно показів/протипоказів розчинення тромбу тканинним активатором плазміногену - препаратом "Актилізе".

Результат такої терапії інколи помітно відразу після введення препарату для тромболізису: часто у пацієнтів, які не розмовляли, чи розмовляли нечітко, відновлюється функція мови повністю; чи людина зі слабкістю або знерухомленням руки, починає нею користуватись.

Перспективи до видужання без інвалідності у пацієнта з інсультом є значно вищі, коли над ним злагоджено працює мультидисциплінарна команда лікарів-однодумців, метою діяльності яких є збереження здоров'я пацієнта, уникнення інвалідності та залежності від оточуючих.

З питань госпіталізації  в стаціонар звертайтесь: (066) 888-33-33, (044) 393-09-33

Будьте здорові та пам’ятайте, при перших ознаках інсульту звертайтесь терміново до медичного центру«АЦМД-Медокс»!

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Останні новини
Оголошення
live comments feed...