• Головна
  • Громадська організація «УААСП» розірвала угоди з російськими авторськими організаціями
Новини компаній
15:00, 22 березня 2022 р.

Громадська організація «УААСП» розірвала угоди з російськими авторськими організаціями

Новини компаній

Війна з росією йде по всіх фронтах. Осторонь не стоїть і музична сфера. Окрім того, що велика кількість українських творців вступили у ряди ТрО та волонтерів, більша частина відомих музичних організацій та товариств світу виступили у підтримку України із засудженням дій окупантів та бойкотом російських компаній.

У свою чергу ​​громадська організація «УААСП» (Українська Агенція з Авторських та Суміжних Прав) оголосила про розірвання угоди з Російським авторським товариством (рос. – РАО).

«Ми розриваємо міжнародну угоду з РАО в односторонньому порядку. А це значить, що більше 7 млн гривень роялті окупантів, що за міжнародною угодою ми мали б сплатити російським «скоморохам», будуть заморожені на рахунку нашої організації», - заявив генеральний директор ГО «УААСП» Валерій Харчишин.

Аналогічно розірвано угоду з російською Асоціацією правовласників по захисту і управлінню авторськими правами у сфері мистецтва (рос. – УПРАВИС).

Також Валерій звернувся до українських видавництв, таких як Best Music, Comp Music та інших, із закликом розірвати чинні угоди зі звукозаписуючими компаніями та видавництвами росії, аби не підтримувати злочинну владу агресора та вбивство нашої держави.

Громадська організація «УААСП» розірвала угоди з російськими авторськими організаціями, фото-1

Напередодні Україну підтримало багато авторських іноземних представництв та організацій. Зокрема партнери ГО «УААСП»:

  • Світова спільнота CISAC (міжнародна конфедерація товариств авторів та композиторів) створила фонд підтримки, присвячений допомозі жертвам війни в Україні під назвою Creator For Ukraine. Перший транш у розмірі 100 000 євро для підтримки українських авторів вже перераховано. Частина грошей з цього фонду йде організаціям колективного управління (ОКУ) в сусідніх країнах, які допомагають біженцям, як-то ZAIKS.

  • Італійське товариство авторів і видавців SIAE висловили свою солідарність з українським народом та прийняли рішення призупинити виплати авторської винагороди російським авторським товариствам до кінця війни.

  • IMPF (Міжнародний форум незалежних музичних видавців) закликає всіх працівників музичної та ліцензійної індустрії негайно розірвати економічні, ділові, політичні та соціально-культурні зв’язки з усіма російськими партнерами, членами, компаніями, філіями та організаціями.

  • Одна з найбільших авторських організацій ASCAP призупинила усі платежі до РАО відповідно до санкцій уряду США, а також надала фінансову підтримку фонду CISAC Creator For Ukraine.

  • Ірландська організація IMRO офіційно припинила свої відносини з представництва прав з РАО.

  • Британська організація PRS for Music офіційно призупинила свої відносини з представництвами прав із РАО, до підтвердження його відокремлення від уряду Росії та тих осіб і компаній, які внесені до санкційних списків.

  • Португальська організація SPA (The sociedade portuguesa de autores) висловили свою підтримку та готовність надати допомогу українському народу.

  • Міжнародна рада музичних творців (CIAM) закликає своїх членів і колег-творців у всьому світі приєднатися до засудження дій росії таі підняти свій голос у рішучій опозиції вторгненню в Україну.

  • Європейська організація GESAC висловила своє обурення щодо вторгнення російських військ і готові надати повну підтримку Україні.

  • Німецька організація колективного управління GEMA зібрала для України гуманітарну допомогу, поставка якої очікується у найближчі дні.

  • Голова южнокорейської організації KOMCA (Korea Music Copyright Association) Га-Йоль Чу присвятив українцям пісню «За наш мир». В ній він передає емоції від пакування речей та «останнього прощання», які переживає мужній народ України. Це потужний заклик до миру і порятунку завдяки міжнародному співтовариству. Виконує пісню співачка Мона, використовуючи український народний інструмент – бандуру.

  • Угорські партнери Artisjus разом з волонтерами зібрали гуманітарну допомогу: продукти харчування, засоби гігієни та дитячі товари. Також за ініціативи Artisjus #SongsForUkraine створені плейлисти української музики для підтримки українського духу в усьому світі: https://bit.ly/3KYqJIi.

Практично всі організації колективного управління (ОКУ) світу допомагають у боротьбі проти агресора у своїх сферах впливу: створюють фонди фінансової допомоги, активно просувають українську музику та збирають підписи відомих авторів з усього світу проти війни. Cписок організацій, що висловили свою позицію проти дій окупантів на Україні, можна переглянути на сайті ГО УААСП.

Нагадаємо також, що три найбільші світові лейбли звукозапису Sony Music Group, Warner Music Group та Universal Music Group покинули російський ринок. А це означає – ніяких інвестицій та розвитку проєктів. Також з росією обірвали співпрацю концертний промоутер Live Nation Entertainment Inc. та квитковий сервіс Ticketmaster.

Це означає тільки одне – Україна переможе, бо на нашому боці сила, правда та шалена підтримка всього цивілізованого світу!

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...