• Головна
  • На Київській митниці затримали вантаж з 10 старовинних ікон, які незаконно намагалися вивезти за кордон
18:30, 15 липня 2022 р.

На Київській митниці затримали вантаж з 10 старовинних ікон, які незаконно намагалися вивезти за кордон

Одне відправлення прямувало з Києва до США, а три інших – з Харкова до Болгарії.

Київська митниця зупинила спробу вивезення за кордон десяти старовинних ікон за  підробленими висновками мистецтвознавчої експертизи. Цінності намагались відправити в міжнародних посилках до США та Болгарії, йдеться в повідомленніпрес-служби Київської митниці.

Згідно повідомлення, одне відправлення прямувало з Києва до США, а три інших – з Харкова до Болгарії.

Згідно з деклараціями, у міжнародних посилках за кордон відправлялися сучасні ікони та картини.

Насправді у посилках були дві старовинних ікони “Богородиця з немовлям”, а також дві ікони “Трійця новозаповітна” та по одній – “Успіння Богородиці”, “Богородиця Володимирська”, “Благовіщення”, “Спас Вседержитель”, “Голова Іоанна Предтечі” та “Святий Юстиніан””, – повідомили митники.

Всі ікони мали акти мистецтвознавчої експертизи на право вивезення, але ті, що “мандрували” в США, мали явні ознаки сканованої копії, тож митники звернулися до експертів. Фахівці встановили, що в музеї за цим номером зберігається експертний висновок на зовсім інший художній твір. А отже, документ підроблено.

З’ясувалось, що обидві ікони “Богородиця з немовлям” представляють культурну цінність, зокрема, як приклад сприйняття не тільки професійного, але й народного українського іконопису західноєвропейської мистецької культури.

Це два твори народних малярів з України, виготовлені в середині ХІХ – на початку ХХ століття, які можуть бути вивезені за межі України за дозволом Міністерства культури лише на тимчасове зберігання.

На решту ікон документи надані обласного закладу культури, який не вповноважений видавати такі дозволи. Три виявлені ікони мають середню художню та культурну цінність, а п’ять – не представляють як такої цінності, однак на їх вивезення також потрібен дозвіл відповідних компетентних органів.

Київською митницею складено чотири протоколи про порушення митних правил. Ікони вилучено.

На Київській митниці затримали вантаж з 10 старовинних ікон, які незаконно намагалися вивезти за кордон, фото-1

Джерело: КИЇВ24

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Останні новини
Оголошення
live comments feed...