• Головна
  • Лікарів двох приватних клінік Києва судитимуть через смерть пацієнтки
15:30, 21 липня 2022 р.

Лікарів двох приватних клінік Києва судитимуть через смерть пацієнтки

Лікарів двох приватних клінік Києва судитимуть через смерть пацієнтки

Ймовірно, мова про лікарів, які невдало прооперували дружину екс-міністра охорони здоров'я Квіташвілі Анастасію Островську.

Медичних працівників двох приватних клінік Києва судитимуть через смерть пацієнтки, що настала внаслідок неналежного виконання лікарями своїх обов’язків. Про це повідомляєОфіс Генерального прокурора у Телеграмі.

За процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора до суду скеровано обвинувальний акт стосовно медичних працівників двох приватних закладів охорони здоров’я Києва за фактом неналежного виконання професійних обов’язків, що спричинило смерть пацієнтки (ч. 1 ст. 140 КК України)“, – йдеться у повідомленні.

Досудовим розслідуванням встановлено, що у жовтні 2020 року молода жінка поступила у стаціонарне відділення однієї з приватних клінік Києва для проведення планового оперативного втручання. Операція ускладнилась внутрішньою кровотечею.

У післяопераційний період відбулось погіршення загального стану пацієнтки. Результати лабораторних досліджень давали підстави підозрювати наявність у пацієнтки внутрішнього ушкодження судин печінки. Також необхідно було негайно провести обстеження, які б дали змогу об’єктивно оцінити характер кровообігу, чого не було зроблено. Для усунення післяопераційних ускладнень лікарі провели ще дві безрезультатні операції“, – зазначають в ОГП.

Після погіршення стану пацієнтку перевели до іншого приватного медзакладу Києва, де їй провели четверте оперативне втручання, спрямоване на усунення недоліків та ускладнень, які виникли під час попередніх операцій. Проте, як зазначають у відомстві, лікар-хірург “необґрунтовано перевищив необхідний обсяг оперативного втручання”.

Крім проведення операції, спрямованої на зупинку кровотечі, він також здійснив резекцію частини печінки. Попри проведення реанімаційних заходів вже наступного дня було констатовано смерть пацієнтки“, – поінформували в ОГП.

За даними відомства, під час досудового розслідування було встановлено недоліки під час надання медичної допомоги, які свідчать про неналежне виконання професійних обов’язків медичними працівниками внаслідок недбалого ставлення до них. За умови недопущення цих недоліків життя пацієнтки могло б бути збережене, заявили в ОГП.

Хоча в ОГП імені померлої не називають, вказані обставини дуже схожі на інцидент із загибеллю дружини екс-міністра охорони здоров’я Квіташвілі Анастасії Островської. У жовтні 2020 року її невдало прооперували в двох приватних клініках («Борисі» та «Добробуті»). Зі слів рідних жінки, лікарі «випадково відрізали судину, яка живить печінку».

Джерело: КИЇВ24

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Останні новини
Оголошення
live comments feed...