• Головна
  • Асоціація виробників зерна Болгарії підбурює фермерів на протести через експорт українського зерна
09:30, 4 серпня 2022 р.

Асоціація виробників зерна Болгарії підбурює фермерів на протести через експорт українського зерна

Асоціація виробників зерна Болгарії підбурює фермерів на протести через експорт українського зерна

Асоціація виробників зерна Болгарії запустила фейк серед болгарських фермерів про начебто небезпеку українського зерна та підбурює фермерів на протести. Тема, яка практично оминула українські ЗМІ, широко пройшла російськими та болгарськими засобами масової інформації.

Так, наприклад, "Російская газєта" 17 липня, тобто в момент, коли українське зерно було ще заблоковано в портах, а залізницею вивозилися незначні об'єми через західні кордони, опублікувала матеріал, в якому стверджує, що "болгарські виробники сільськогосподарської продукції вкрай незадоволені безконтрольним ввезенням у країну українського зерна".

З посиланням на керівника Асоціації виробників зерна Болгарії такого собі Костадина Костадинова "Російская газєта" пише відвертий фейк про те, що українське зерно не проходить фітосанітарний контроль, вирощується "у небезпечних регіонах" та загрожує спалахами хвороб у людей або худоби.

Лише 10 днів потому - 26 липня, Асоціація виробників зерна Болгарії ухвалює рішення "протягом наступних двох тижнів розпочати протести виробників зерна з усіх країв країни".

Як пише польське агентство PAP, віцепрезидент Асоціації Ілля Проданов оголосив, що українське зерно небезпечне. Воно має проходити через Болгарію транзитом, але насправді частина його залишається в країні, створює фітосанітарну загрозу та завдає удару по інтересах місцевих виробників.

Мова йде не тільки про пшеницю і соняшник, а й про ячмінь. Проданов підкреслив, що засоби захисту рослин, які використовуються в Україні, дешеві, небезпечні й заборонені в ЄС. Він додав, що імпорт без належного фітосанітарного контролю небезпечний для болгарських споживачів. Також, за останні тижні в Болгарію начебто було поставлено близько 280 000 тонн насіння соняшнику, яке після переробки в країні виходить на ринок як болгарський продукт.

Джерело: zn.ua

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Останні новини
Оголошення
live comments feed...