• Головна
  • Євросоюз перевірить виконання Україною умов для збереження кандидатства
18:30, 21 серпня 2022 р.

Євросоюз перевірить виконання Україною умов для збереження кандидатства

Євросоюз перевірить виконання Україною умов для збереження кандидатства

Що сталося. Голова представництва Європейського Союзу в Україні Матті Маасікас заявляє, що Євросоюз наступного року проаналізує виконання Україною семи рекомендацій, щоб зберегти статус країни-кандидата на вступ до Євросоюзу.

Джерело. Про це Маасікас сказав на пресконференції, присвяченій початку всеукраїнської комунікаційної кампанії «Разом ми – Європа», передає «УНІАН».

Деталі. Посол ЄС зазначив, що зараз ситуація для України є зрозумілою, оскільки вона отримала статус країни-кандидата на вступ до ЄС відповідно до 49 статті Договору про Європейський Союз, в якій сказано, що всі європейські країни, які відповідають критеріям, можуть стати членами.

КоментаріМаасікас нагадав, що 23 червня Європейська Рада оприлюднила сім рекомендацій щодо різних напрямів реформування, за якими Україна має провести подальшу роботу.

«Прогрес за цими напрямками буде оцінюватися в наступному році в щорічному звіті Європейської комісії з питань розширення. Україна перейшла від політики сусідства до політики розширення для ЄС. І прогрес буде оцінюватися в наступному році», – підкреслив Маасікас.

Своєю чергою, віцепрем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанишина зазначила, що Україна наближається до завершення процесу втілення Угоди про асоціацію Україна – ЄС, який може бути завершений до кінця цього року. Вона заявила, що Україна потребує політичної ясності та дорожньої карти від Євросоюзу щодо наступних кроків.

«Ми не хочемо, щоб процес нашого приєднання до Європейського Союзу був бюрократичним. Звичайно, ми як держава максимально демонструємо свою здатність пройти всі необхідні юридичні процедури, пов'язані з членством, але не хочемо, щоб політики, лідери ЄС зводили цей процес до бюрократії. Враховуючи виклики, з якими стикається Україна. Враховуючи те, що ми не повинні з нуля проходити всі процедури, тому що відданість українського народу, відданість України принципам демократії є очевидними та зрозумілими. Їх не потрібно оцінювати», – заявила Стефанишина.

Також віцепрем'єр нагадала, що Україна майже на 70% виконала всі зобов'язання в рамках Угоди про асоціацію з ЄС.

Бекграунд. Раніше Mind обговорив з керівником центру економічних ініціатив «Євростратегія» Олексієм Молдованом та інвестбанкіром й ексспівробітником Міністерства фінансів Литви Аудрюсом Міцюкявічусом, що чекає Україну на шляху до вступу до Євросоюзу.

Джерело: mind.ua

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Останні новини
Оголошення
live comments feed...