![](https://s.04598.com.ua/section/logo/upload/pers/168/logo.png?20240727)
21:30, 24 серпня 2022 р.
Чи відключатимуть українців від комуналки за борги: названо терміни
![Чи відключатимуть українців від комуналки за борги: названо терміни Чи відключатимуть українців від комуналки за борги: названо терміни](/dist-assets/images/cap.jpg)
В Україні відключати тарифи за борги з комуналки зможуть одразу після закінчення військового стану. Заборона на стягнення штрафів та пені діє з 24 лютого.
Про це йдеться у матеріалі OBOZREVATEL. Так, Кабінет Міністрів України виніс ухвалу про заборону на припинення або зупинку надання житлово-комунальних послуг населенню у разі їх несплати чи оплати не в повному обсязі. Водночас діє заборона на нарахування та стягнення неустойки (штрафів, пені), інфляційних нарахувань, відсотків річних.
А коли можна не платити за комуналку?
Якщо немає лічильників і ви поїхали на період щонайменше 30 днів. Як пояснили OBOZREVATEL на гарячій лінії уряду, з довідкою слід звернутися до постачальника комунальної послуги. У прикладі із водою – це водоканал. "Це норма закону, яка вже давно існує. Це не нововведення. Передбачено у ч. 1 ст. 7 Закону "Про житлово-комунальні послуги", – пояснили в уряді.
Якщо ви щонайменше 30 днів не проживаєте у своїх квартирах та будинках, можна не платити:
за воду, якщо немає лічильника;
за газ, якщо немає лічильника.
Якщо ж у вас є лічильник, ви щомісяця повинні передавати свідчення, і якщо свідчення у поточному місяці відповідають свідченням минулого, борг не нараховуватимуть. Ця норма закону не стосується опалення, плати за утримання будинку та прибудинкової території.
Якщо будинок чи квартиру зруйнували. Списуються борги і в будинках, які були зруйновані внаслідок воєнних дій. Насамперед про факт руйнування житла треба повідомити поліцію. Цей документ дозволить надалі розраховувати розмір збитків, щоб добиватися компенсації.
А що буде, якщо таки не платити?
На час воєнного стану штрафи та пені за несплату скасували, але борги нікуди не подінуться. Вони продовжать накопичуватись і списувати їх ніхто не буде. Щойно закінчиться воєнний стан, на боржників чекають неприємні сюрпризи:
за борги можуть заарештувати карткові рахунки;
комунальні підприємства можуть через суд та виконавчу службу стягнути майно;
боржник може потрапити до реєстру.
Але якщо ви справді не можете платити, варто відразу звернутися до комунального підприємства, попросити реструктуризувати борг, також варто оформити субсидію.
Поки що місцева влада просто просить про те, щоб українці, які можуть платити за комуналку, робили це. Експерт Олег Попенко пропонує списати штрафи та пеню для всіх, однак у тих регіонах, куди не ступала нога російського окупанта, насамперед на заході України, повернути санкції за накопичення боргів. І рано чи пізно таке рішення ухвалити доведеться. "Не можна зараз зрівнювати споживача у Миколаєві чи Харкові та, наприклад, у Чернівцях. Це різні ситуації", – каже експерт.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
Як обміняти старий блендер на новий перфоратор зі знижкою: умови Trade-in від Dnipro-M
Новини компаній
13:00
23 липня
Після народження третьої дитини, JAMALA повертається до шанувальників із великим сольним концертом у Києві
Новини компаній
11:00
22 липня
Ірина Білик, Tember Blanche, Phil it: заради кого варто піти на V’YAVA у другій половині липня
Новини компаній
15:00
17 липня
Літні концерти, які ви не можете пропустити: від романтичної лірики до відвертих шоу для дорослих
Новини компаній
17:00
12 липня
17:00
11 липня
Благодійний Art Picnic від Natalia Kovalenko Foundation
Новини компаній
09:00
9 липня
Від джазу до драм-н-бейсу: концерти першої половини липня в культурному просторі V’YAVA
Новини компаній
13:00
4 липня
Якої небезпеки можна чекати від змій і як з цим боротися
Новини компаній
15:00
25 червня
Оголошення
13:04, 3 лютого 2021 р.
4
live comments feed...