• Головна
  • Київрада вирішила стати більш відкритою під час воєнного стану
11:00, 26 серпня 2022 р.

Київрада вирішила стати більш відкритою під час воєнного стану

Київрада вирішила стати більш відкритою під час воєнного стану

Столична міськрада погодила введення додаткових заходів з відкритості та прозорості своєї діяльності під час воєнного стану. Відповідно до такого рішення, вже найближчим часом секретаріат Київради почне розміщувати на офіційному сайті муніципалітету записи відеотрансляцій пленарних засідань і постійних комісій, а також публікувати інформацію щодо питань, які виносяться на розгляд комісій. При цьому, міські депутати задекларували, що Порядок доступу до пленарних засідань, який регулює правила відвідування цих заходів громадськістю, в умовах воєнного стану діяти не буде.

Як стало відомо KВ, під час сьогоднішнього засідання столичної міськради депутати затвердили проєкт рішення “Про додаткові заходи з відкритості та прозорості діяльності Київради" №08/231-777/ПР від 23 червня 2022 року.

Суб'єктом подачі цього документу виступив голова комісії Київради з питань регламенту, депутатської етики та запобігання корупції Леонід Ємець (фракція “Євросолідарність”).

Нагадаємо, Київрада на початку активної фази війни в Україні прийняла ряд обмежень, які стосуються прозорості її роботи. Тоді, наприклад, столичний муніципалітет відмовився від трансляцій свої пленарних засідань та засідань комісій, від публікацій проєктів порядків денних цих засідань, від допуску журналістів на ці засідання тощо. Усе це було зроблено із міркувань безпеки. Зокрема – задля того, щоб столична міськрада не потрапила під ракетний обстріл під час одного з таких заходів.

У відповідності до рішення, яке було прийнято сьогодні, Київрада дещо ослабила ці обмеження. Так, депутати доручили секретаріату столичної міськради публікувати трансляції “пленарних засідань та засідань органів Київради” (під словом “органи”, ймовірно, маються на увазі комісії. – KВ) на офіційному сайті муніципалітету – не раніше 2 годин і не пізніше 24 годин після завершення таких заходів. Разом з тим, Київрада рекомендувала депутатам не проводити прямі відео- та аудіотрансляції таких засідань до їх завершення, а також не розповсюджувати зроблені під час їхнього проведення фото- та аудіоматеріали до закінчення цих заходів.

Крім того, Київрада доручила своєму секретаріату публікувати інформацію про питання, які планується розглядати на засіданнях комісій, але без уточнення інформації, коли і де має відбутися таке засідання. Стосовно питань, які виносяться на розгляд пленарних засідань, у цьому рішенні нічого не сказано. Мабуть, це пов'язано з тим, що міськрада недавно почала таким же чином публікувати проєкти порядків денних цих засідань.

Також сьогоднішнім рішенням депутати офіційно погодили заборону, яка на практиці діє вже протягом останніх шести місяців. Мова йде про те, що столичний муніципалітет офіційно задекларував, що Порядок доступу до пленарних засідань Київради (затверджений рішенням №836/4900 від 23 травня 2018 року), який регулює правила відвідування цих заходів громадськістю, в умовах воєнного стану не застосовується. 

Як повідомляла KВ, журналісти, громадськість та окремі депутати Київради протягом останніх декількох місяців неодноразово піднімали питання стосовно того, що навіть в умовах воєнного стану столична влада повинна працювати більш прозоро і публічно. Вони заявляли про те, що кияни повинні мати можливість спосіб дізнатися, а що ж там приймають їх обранці. Зокрема на необхідність дотримання принципів “гласності” ще у травні звертала увагу представниця фракції “Слуга народу” в Київраді Ксенія Семенова. Вона, серед іншого, повідомляла про те, що в ознайомленні з порядком денним деяких засідань комісій відмовляли навіть помічникам народних обранців. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Останні новини
Оголошення
live comments feed...