• Головна
  • Оренда житла у Києві подешевшала вдвічі порівняно з довоєнним періодом
09:30, 29 серпня 2022 р.

Оренда житла у Києві подешевшала вдвічі порівняно з довоєнним періодом

Оренда житла у Києві подешевшала вдвічі порівняно з довоєнним періодом

Оренда квартир у Києві. Чому падають ціни, наскільки подешевшало житло з початку війни, найдоступніші пропозиції.

Медіанна вартість оренди житла у Києві знизилася у липні до $5 за кв. м, що на 5,7% нижче, ніж у червні 2022 року.

Зниження цін зумовлене дефіцитом попиту та високою потребою у здаванні житла його власниками, йдеться у дослідження порталу Address.ua.

Загалом, порівняно з довоєнним періодом, медіанна вартість оренди в столиці впала на 54,6% у доларовому або на 35% у гривневому еквіваленті (у лютому 2022 року медіанна вартість становила $11/кв. м).

Традиційно найдорожчим районом Києва для оренди є Печерський район. Медіанна вартість оренди у центрі столиці становить $496 за об'єкт або $8 за кв. На другому місці – Шевченківський ($343 за квартиру або $7/кв. м). На третьому місці – Голосіївський район ($326 за об'єкт та $6/кв. м).

Мінімальну медіанну ціну на оренду квартир зафіксовано в Деснянському районі — $169 за квартиру або $4 за кв. м.

Найдорожчим районом для оренди найбільш ліквідних однокімнатних квартир є Печерський район, де медіанна вартість оренди «однушки» становить $264. У Шевченківському та Голосіївському районах можна винайняти однокімнатну квартиру в діапазоні від $250 до 260. Найдешевшим для оренди районом є Деснянський — $148.

«Зниження цін на ринку оренди житла у Києві сповільнилося, що дозволяє припустити наближення до локального мінімуму ринку. Ймовірно, найближчими місяцями цінова ситуація на ринку оренди стабілізується», — прокоментував тенденції на ринку директор консалтингової компанії City Development Solutions Роман Герасимчук.

Він зазначив, що збільшується питома вага трикімнатних квартир у структурі пропозиції (16%), що свідчить як про відсутність попиту на просторі квартири, так і наявність певної динаміки ринку в сегменті однокімнатних та двокімнатних квартир.

Майже половина запитів, 49%, припадає на однокімнатні квартири, 44% потенційних орендарів шукають для оренди двокімнатні квартири, 7% орендарів підшукують житло з трьома та більше кімнатами. При цьому у структурі пропозиції 47% займають однокімнатні квартири, 37% та 16% – дво- та трикімнатні відповідно.

«Найбільший інтерес орендарі виявляють до житла у Голосіївському та Шевченківському районах — завдяки цьому ставка оренди у цих районах знизилася „всього“ на 40% проти зниження 51% в решті районів», — зазначив Герасимчук.

https://www.zagorodna.com/uk

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Останні новини
Оголошення
live comments feed...