21:30, 30 серпня 2022 р.
Експерти назвали сценарії розвитку війни до кінця зими
Найгірший сценарій розвитку війни для України - якщо агресору вдасться проломити нашу систему оборони на сході країни.
Про це заявив військовий експерт, полковник Сергій Грабський у матеріалі РБК-Україна.
"Авдіївка, Піски, Мар'їнка – це наші вузли оборони. Ворог їх зараз просто фізично руйнує. Росіяни можуть там прорватися, і ситуація ускладниться. Але питання в тому, наскільки у них вистачить сил і ресурсів. Адже противник змушений обмежувати свої наступальні здібності", – зазначив експерт.
При цьому окупантам навряд чи вдасться розширити захоплені території на правому березі Дніпра. Там у росіян сильно обмежені можливості, оскільки ЗСУ утримують вогневий контроль над усіма переправами. Щоб йти в наступ їм знадобиться в чотири рази більше ресурсів, ніж для оборони. За оптимістичного сценарію в осінньо-зимовий період українські військові можуть вибити ворога з Правобережжя Херсонської області, зруйнувавши його систему забезпечення.
"Тоді російські війська будуть або відходити під тиском українських сил на півдні, зокрема, з правобережної частини Херсонської області. Або ж поступово вогневими засобами ураження їх вдасться ще більш серйозно атакувати і вичавлювати звідти, тобто переходити до активних контрнаступальних дій. А далі вже будуть робитися кроки з деокупації української території",-сказав керівник Центру військово-правових досліджень Олександр Мусієнко.
Найреалістичніший і досяжний сценарій, до якого ми можемо прийти до кінця зими – це стабілізація лінії фронту на поточних позиціях. Це означає, що ініціатива на полі бою перейде до України, а росіяни зупиняться і вже не зможуть наступати.
"Ми будемо грати на підвищення ставок: хто швидше забезпечить себе достатньою кількістю озброєння і техніки. Нам в цьому сенсі легше, тому що противник ніяк не може зрозуміти наш принцип забезпечення. Водночас ми дуже чітко розуміємо його принцип забезпечення і тому наносимо удари по їх базах і складах", – пояснив Грабський.
Кремлю вже проблематично домогтися будь-яких серйозних успіхів на фронті. Ні ракетні обстріли, ні терор не здатні змусити українців прийняти мир на умовах, нав'язаних Москвою. А сили і ресурси Росії також не безмежні. Аналітики припускають: для того, щоб виявитися "переможцем", у Путіна може бути інший розрахунок.
Агресор спробує створити глобальну енергетичну кризу в Європі, при якому вартість енергоносіїв для населення може ще більше підрости. Тоді західні лідери, боячись наслідків для своїх економік і гніву виборців, можуть примушувати Україну до миру і завершення війни. Питання в тому, які європейські цінності зрештою візьмуть гору.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
КОгенерація замість традиційної генерації: переваги?
Партнерський матеріал
15:00
27 вересня
Кому довірити монтаж натяжної стелі: як вибрати підрядника?
Новини компаній
09:00
27 вересня
11:00
25 вересня
12:00
17 вересня
Знаки Зодіаку з десятків тисяч хризантем: в "Сімейному екопарку "Ясногородка" стартує виставка квітів
Новини компаній
11:00
4 вересня
Сила вибору на сцені: у Палаці культури КПІ покажуть танцювальну виставу вуличних стилів "Один на Один"
Новини компаній
13:00
29 серпня
Що таке коньяк і чим він відрізняється від бренді
Новини компаній
12:35
28 серпня
Оголошення
13:04, 3 лютого 2021 р.
4
live comments feed...