• Головна
  • Названо регіони, які взимку житимуть без опалення
20:00, 13 вересня 2022 р.

Названо регіони, які взимку житимуть без опалення

Названо регіони, які взимку житимуть без опалення

У низці регіонів України вражені ключові енергетичні об'єкти, їхній стан не дозволить здійснювати теплопостачання у майбутньому опалювальному сезоні. Про це повідомляють міністр розвитку громад та територій України Олексій Чернишов, міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук, а також експерти, яких опитував "Укрінформ".

Найскладніша ситуація в Херсонській та Запорізькій областях. У зоні ризику й інші регіони, здебільшого лівобережні, зокрема Миколаївська, Донецька, Луганська, Харківська області, частково - Чернігівська та Полтавська області

Так, за даними Міністерства інфраструктури, йдеться про 316 котелень (304 пошкоджено та 12 зруйновано), 10 ТЕЦ (6 пошкоджено та 4 зруйновано) та 1 ТЕС.

«На цей момент відновлено 156 котелень, які знаходяться на більш безпечних територіях. Для ремонту інших заготовлено всі необхідні матеріали. Більшість робіт — лагодити дахи та вікна», - повідомив міністр розвитку громад та територій України Олексій Чернишов.

За його словами, є ключові об’єкти, стан пошкоджень яких не дозволяє здійснювати теплопостачання. Це, зокрема, Кременчуцька, Чернігівська та Охтирська ТЕЦ.

«Ми розуміємо, що наповнення місцевих бюджетів в умовах війни не дає можливості громадам вирішити ці завдання самостійно у необхідні терміни. Тому після дослідження стану об’єктів, визначення переліку робіт і формування бюджету уряд прийняв рішення про виділення 286 млн грн. Розроблений календарний графік відновлення цих об’єктів, виконання якого буде ретельно контролювати Мінрегіон і відповідно до етапів виконання робіт буде проводитися подальше фінансування», - зазначив міністр.

Він наголосив, що мова йде не про повну реставрацію об’єктів до первісного стану, а про відновлення спроможності теплопостачання до початку опалювального сезону. З точки зору дефіциту фінансових ресурсів і загрозу нових ударів — це найбільш раціональний підхід. Наприклад, на Охтирській ТЕЦ гроші підуть на відновлення водогрійного котла, на Чернігівський — трансформатора та турбогенератора. Повний ремонт адмінбудівель поки що не на часі.

Але чи вдасться до початку опалювального сезону відновити все? Певні сумніви з цього приводу висловив експерт з питань, директор спеціальних проєктів НТЦ «Псіхєя» Геннадій Рябцев.

«Суттєвих руйнувань зазнали газові об’єкти у багатьох регіонах, а насамперед — в лівобережній Україні. До початку опалювального сезону відновити роботу великих ТЕС та ТЕЦ, зокрема тієї ж Чернігівської ТЕЦ, навряд є можливим з огляду на ресурси, які на це виділяються, та час, що залишився до початку опалювального сезону», - зазначив він.

Очевидно, саме тому уряд рекомендує жителями тимчасово окупованих та прифронтових територій евакуюватися.

«Найскладніша ситуація в Херсонській та Запорізькій областях. Зокрема в Енергодарі, Бердянську та Мелітополі», - повідомила міністер з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук.

Наприклад, у тимчасово окупованому Мелітополі вже понад місяць немає газу.

«Перспективи появи газу немає. А його використовують для забезпечення 95% опалення. У Бердянську він пропав 3 місяці тому, проте його подачу й досі не відновили. Слова окупантів про будівництво газопроводу з Бердянська є фейком», - наголосив міський голова Мелітополя Іван Федоров.

У зоні ризику й інші регіони, зокрема Миколаївська, Донецька, Луганська, Харківська області

«Схід і південь є найбільш проблемними регіонами держави у цьому плані», - про це заявив директор енергетичних програм Центру Разумкова Володимир Омельченко.

За його словами, потрібно закликати людей до евакуації в інші регіони України. Звісно, вдарити можуть і по Києву, і по Львову, тож питання безпеки на сьогодні умовне, але у тому ж Києві чи Львові відновити роботу пошкоджених систем тепло забезпечення простіше.

Джерело

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Останні новини
Оголошення
live comments feed...