• Головна
  • Кому у Києві вимикатимуть світло поза графіком, попередили в ДТЕК
14:00, 8 листопада 2022 р.

Кому у Києві вимикатимуть світло поза графіком, попередили в ДТЕК

Кому у Києві вимикатимуть світло поза графіком, попередили в ДТЕК

Про це розповів Дмитро Сахарук, виконавчий директор ДТЕК.

Він нагадав, що порушення в системі є наслідком руйнувань ракетними обстрілами частини енергооб’єктів на Київщині. Як відомо, коливання в електромережі спричиняють поломки електротехніки в квартирах киян – в першу чергу холодильників.

«Якщо почали ремонт під час планового відключення і не встигли завершити ремонті роботи на ділянці, то відсутність світла триватиме довше. Однак намагаємося, щоб відсутність постачання тривала не довше, як 4 години», – сказав Сахарук.

Водночас, аби зорієнтувати жителів Києва, коли вони гарантовано не матимуть світла, постачальники запровадили 2 графіки відключень – аварійні та стабілізаційні.

«Стабілізаційні зменшують споживання електричної енергії.  У київському енерговузлі дефіцит складає 30-40% в залежності від часу доби. Споживання необхідно обмежувати. Отримуємо необхідний обсяг обмежень від компанії «Укренерго», складаємо графіки на той обсяг, який надається. Зараз це 250 мегават потужності, які потрібно знизити. Застосовуємо їх з 7 ранку до 21-22 вечора», – пояснив керівник ДТЕК.

Він додав, що у деякі дні час вечірнього відключення може тривати довше.

На запитання киян, чому не у всіх споживачів району одночасно повертається світло, хоча вимкнення відбулось тієї ж миті, Сахарук відповів так:

«Не всі будинки мають системи автоматичного увімкнення та вимкнення. Тому бригаді доводиться їхати та вручну вмикати чи вимикати будинки. Це 300-400 адрес за одне вимкнення. Не встигаємо. Однак зараз намагаємося створити пункти, щоб розмістити ближче до об’єктів людей, які відповідають за включення і вимкнення світла».

Не залишатимуть без електрики стратегічні об’єкти, які відповідають за постачання зв’язку та тепла, а також за зберігання ліків. Не торкнуться відключення насосних підстанцій, приміщень органів державної влади та правоохоронних органів. Якщо офіси чи приміщення важливих для життєдіяльності Києва служб розташовані у житлових будинках, то світло буде мати уся багатоповерхівка.

«Ми вважаємо, що шкода від вимкнення таких будівель буде більшою, тому залишаємо їх з водою і світлом – ось так просто у нас все відбувається», – пояснив Сахарук.

Джерело

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Останні новини
Оголошення
live comments feed...