15:30, 22 грудня 2022 р.
Киян штрафуватимуть за купівлю нелегальних ялинок
Попри війну, чимало киян цього року не збираються відмовлятися від новорічних ялинок.
«Ми завжди ставили ялинку і клали під неї дітям подарунки. Чекають вони на свято і цьогоріч. Тому від новорічного деревця відмовлятися не збираємося. Скромно, але накриємо святковий стіл і зустрічатимемо Новий рік. Впевнена, він буде для України переможним», — розповідає киянка Вікторія Василенко.
Дуже багато зараз ялинок і на ялинкових базарах. Але у Департаменті промисловості та розвитку підприємництва КМДА радять киянам обирати «правильну» ялинку. Адже за деревце, яке зрубане браконьєрами, може бути штраф не лише продавцю, а і покупцю.
Перед покупкою треба уважно оглянути деревце. «Правильні» ялинки — чиповані або мають бирку з усією інформацією про походження хвойного дерева.
Щоб перевірити законність походження ялинки, потрібно ввести номер з етикетки, яка прикріплена до ялинки, за посиланням на сайті https://www.yalynka.info. Відтак, за лічені хвилини кожен покупець зможе ознайомитися з походженням новорічної красуні.
Ялинки зараз продають скрізь. Фото: Даша Гришина
У Державній екологічній інспекції Столичного округу запевняють, що напередодні новорічних свят у Києві та Київській області вже посилили контроль за охороною лісів.
За незаконну вирубку хвойних дерев передбачений штраф у розмірі від 510 до 5100 гривень (згідно зі статтею 65 Кодексу України про адміністративні правопорушення).
Але штрафи на ялинки, які зрубали незаконно, можуть застосувати не лише до продавця, а й до покупця.
«За порушення порядку придбання чи збуту об’єктів рослинного світу статтею 88-1 КУпАП передбачена відповідальність у вигляді накладення штрафу у розмірі від 510 до 1700 гривень з конфіскацією об’єктів рослинного світу чи без неї. Ця норма розповсюджується як на продавця, так і покупця», — повідомили у Державній екологічній інспекції України.
До слова, ціни на новорічні красуні у столиці різні. На офіційних майданчиках Києва орієнтовна ціна на хвойні дерева складає: сосна (походження Україна) від 150-200 грн за погонний метр; ялинка (походження Україна) від 200-300 грн за погонний метр.
Також на ялинкових ярмарках здійснюється продаж ялинок імпортного походження.
Чимало у столиці з’явилося й неофіційних точок продажу ялинок. Там за деревце (ялина) в залежності від висоти і його зовнішнього вигляду (красиве чи не дуже) просять від 150 гривень (зовсім маленькі) і до 2500 гривень (гарні і високі). Сосни коштують дорожче — від 200 до 3500 гривень.
Звичайно ялинки, зрубані браконьєрами, можуть коштувати трохи дешевше, ніж на офіційних ялинкових ярмарках. Але краще не ризикувати, бо можна заплатити дорожче.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
У рамках проєкту «Право на сім’ю» у Боярці відкрили приміщення Центру соціальних служб
Новини компаній
17:00
4 жовтня
У Кам’янському продають легендарний завод: які потужності має
Новини компаній
17:00
4 жовтня
КОгенерація замість традиційної генерації: переваги?
Партнерський матеріал
15:00
27 вересня
Кому довірити монтаж натяжної стелі: як вибрати підрядника?
Новини компаній
09:00
27 вересня
11:00
25 вересня
12:00
17 вересня
Знаки Зодіаку з десятків тисяч хризантем: в "Сімейному екопарку "Ясногородка" стартує виставка квітів
Новини компаній
11:00
4 вересня
Оголошення
13:04, 3 лютого 2021 р.
4
live comments feed...