• Головна
  • Особливості підписанні договорів при купівлі квартири
Новини компаній
14:41, 30 квітня 2023 р.

Особливості підписанні договорів при купівлі квартири

Новини компаній

Вимоги до складання попереднього та основного договору купівлі/продажу квартири

Будь-який договір купівлі/продажу квартири вимагає попереднього узгодження сторін – власників квартири та потенційного покупця. На погодження особливо значущих умов договору потрібно певний період, протягом якого продавець житлового приміщення зобов'язаний виписати всіх прописаних (зареєстрованих) у квартирі мешканців та погасити борги за комунальними платежами, тоді як покупець зобов'язується внести певну суму авансу (застави) за квартиру, що купується . Саме тому, перед тим як купити квартиру, виставлену на продаж на сайті https://obyava.ua/ua/, власник квартири та покупець зобов'язані підписати попередню угоду терміном приблизно на один місяць.

Деякі зобов'язання попереднього договору

Попередня угода між власником квартири та потенційним покупцем передбачає певні зобов'язання для обох сторін. Насамперед власник квартири, що продається, зобов'язується повністю звільнити від проживання та прописки (реєстрації) осіб, які є або претендують на права володіння на вказану квартиру (за правом спільного проживання – для подружжя або по праву володіння – для неповнолітніх дітей).

Щоб спонукати власника нерухомості до певних дій покупцю на підставі попередньої угоди доведеться сплатити аванс, який виступає запорукою в подальшому придбанні квартири в розмірі 10-20% від загальної вартості житлового приміщення. Якщо через певні обставини власник квартири відмовляється від її продажу, він зобов'язується (згідно з умовами попереднього договору) відшкодувати потенційному покупцю дворазовою вартість сплаченого ним авансу (цей пункт обов'язково має бути передбачений в умовах попереднього договору інакше вимагати повернення авансу з продавця квартири доведеться за допомогою подачі позовного заяви до судових інстанцій). Попередня угода, як і основний договір купівлі/продажу, підлягає нотаріальному засвідченню.

Процедура підписання основного договору

Щоб уникнути будь-яких непорозумінь підготовку та підписання договору купівлі/продажу квартири краще довірити кваліфікованому нотаріусу, який зобов'язаний вказати у договорі:

  • достовірні паспортні дані продавця та покупця квартири;

  • експертну вартість житлового приміщення, на її основі визначається сума податкових платежів;

  • технічні параметри квартири на основі даних технічного паспорта.

У самому договорі повинні бути відсутні вільні поля, в які за бажанням, можна внести додаткові дані, що спотворюють суть договору.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Останні новини
Оголошення
live comments feed...