• Головна
  • Відновлення мовлення після інсульту
Новини компаній
17:14, 26 лютого

Відновлення мовлення після інсульту

Новини компаній

Органічне ураження головного мозку на тлі ішемічного або геморагічного інсульту – одна з причин порушення мовлення. Погіршення припливу крові до відділів мозку, що відповідають за мовленнєву функцію, призводить до некрозу. Через подібне ускладнення пацієнти часто зазнають труднощів під час комунікації з іншими людьми.

Відновлення мовлення після інсульту, фото-1

Причини порушення мовлення після інсульту

Мовленнєва діяльність неможлива без скорочення м'язів язика та рота. У говорінні беруть участь зв'язки, сухожилля, органи дихальної системи і навіть діафрагма. Церебральні структури координують роботу всіх відділів голосового апарату і дають змогу людині швидко та виразно вимовляти слова та звуки.

Якщо внаслідок інсульту патологічні процеси зачіпають відділи мозку, що беруть участь у мовленнєвій функції, порушуються мовлення, погіршуються комунікативні навички. Ускладнення можуть бути оборотними і незворотними.

Клітини головного мозку повністю не відновлюються. Але його анатомічна структура досить пластична, тому окремі функції з часом відновлюються завдяки збереженню інших ділянок мозку.

Види порушення мовлення після інсульту

Лікарі попередньо проводять діагностичні заходи і визначають, чому саме у пацієнта порушені комунікативні навички. Реабілітаційні методики підбираються з урахуванням причини розвитку того чи іншого ускладнення та його виду.

До прикладу, київський центр з нейрореабілітації після інсульту Result розробляє персоналізовані програми з відновлення на основі оцінки стану пацієнта мультидисциплінарною командою фахівців. Цей сучасний заклад відкрився у січні цього року.

Афазія

Типовий для постінсультних пацієнтів розлад мовленнєвої функції. Людина частково або повністю втрачає здатність вимовляти слова і під час розмови розуміти інших людей.

Дизартрія

Погіршення мовленнєвої діяльності, характеризується комплексним розладом функцій голосового апарату. Через неможливість правильно керувати мовленнєвими м'язами, людині складно говорити членороздільно. Порівняно з афазією таке ускладнення для інсульту характерне меншою мірою.

Артикуляційна диспраксія

За такої патології порушується послідовність відтворення звуків. Людина постійно помиляється під час постановки наголосів, плутає і замінює склади в словах. Може спостерігатися порушення артикуляційної мускулатури.

Як відновлювати мовлення після інсульту

Реабілітологи приділяють особливу увагу відновленню мовлення після інсульту. Грамотні заходи допомагають поліпшити комунікативні навички. Для проходження лікування людину направляють до логопеда для відновлення мовленнєвої функції.

Після тестування пацієнта складається програма реабілітації, заснована на регулярному виконанні певних завдань і вправ. На початку заняття проходять тільки з фахівцем, але з часом можна проводити вправи в домашніх умовах.

Повної нормалізації мовлення досягти вдається не завжди, але грамотний підхід дає змогу максимально задіяти механізми адаптації нервової діяльності до нових умов. Проходження повного курсу реабілітації дає людині можливість повернутися до професійної діяльності та насолоджуватися життям.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...