
Новини компаній
10:00, 9 квітня
Наземний транспорт у Києві продовжить рух під час повітряних тривог
Новини компаній

З 21 березня 2025 року наземний громадський транспорт у столиці більше не припинятиме свого руху під час оголошення повітряних тривог. Проте робота метрополітену залишається без змін.
Як пише видання KyivTime, таку інформацію оприлюднив начальник Київської міської військової адміністрації Тимур Ткаченко 21 березня.
Відповідно до нового порядку, автобуси, тролейбуси та трамваї продовжуватимуть курсувати, однак зупинятимуться біля укриттів, розташованих уздовж їхніх маршрутів. Пасажири, які бажатимуть убезпечитися, зможуть покинути салон та самостійно пройти до найближчого сховища. Водії при цьому інформуватимуть людей про можливість залишитися в транспорті або вийти. Після висадки охочих транспорт онлайн Київ рухатиметься далі.
Ще з 1 серпня 2022 року у Києві діяли особливі правила перевезення пасажирів під час повітряної тривоги. Всі, хто перебував у салоні, зобов’язані були залишити транспортний засіб і прямувати до найближчого укриття, місцезнаходження якого можна було переглянути на карті в офіційному міському застосунку "Київ Цифровий". Після завершення тривоги водій мав обов’язок зачекати на пасажирів протягом 10 хвилин. Якщо хтось не встигав повернутися, він міг скористатися наступним рейсом без необхідності повторної оплати.
Метрополітен продовжує працювати в адаптованому режимі. Червона та зелена лінії не з’єднують правий і лівий береги міста, а синя гілка функціонує безперервно, оскільки всі її станції розташовані під землею та можуть використовуватися як укриття.
У зв’язку з постійними незручностями, що виникали через зупинки громадського транспорту під час тривог, кияни неодноразово реєстрували петиції з вимогою скасувати це обмеження. Першу таку ініціативу було опубліковано 3 серпня 2022 року на офіційному сайті Київради. Вже 25 серпня того ж року транспортна комісія міста підтримала звернення громадян, однак рішення Ради оборони Києва залишилося незмінним.
Окремі пасажири, зокрема автори петицій, зазначали, що через вимушені зупинки під час тривог громадський транспорт зазнає значних фінансових втрат. Люди, які не хочуть витрачати час на очікування відбою, надають перевагу маршруткам або таксі, що призводить до зменшення кількості платних пасажирів у муніципальному транспорті. Дехто вважає, що така ситуація є несправедливою, адже змушує громадян витрачати більше коштів на пересування містом.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
13:50
28 квітня
19:00
26 квітня
ТОП новини
live comments feed...