Розвиток технологій в останнє десятиліття дуже змінив весь світ. Зміни торкнулися практично всіх сфер діяльності людини, під цю хвилю потрапили наука, медицина, засоби виробництва, побут і т.д.

Людина століттями займався торгівлею і зараз вона також не стоїть осторонь від процесу перетворень. Проблема лише в тому, що цей процес відбувається настільки швидко, що за ним не встигають люди. Не всі здатні швидко перебудуватися, багато хто не готовий прийняти технології, правильно розставити пріоритети в розвитку і неминуче зазнають невдач.

Торгівля увійшла в інтернет давно і вже встигла вкоренитися в ньому. З появою соціальних мереж сюди перебрався маркетинг, перетворившись з мутного, іноді пересихаючого струмка в потужний потік доходів. Маркетплейси - наступний, більш зрілий і професійний етап розвитку онлайн торгівлі.

Як працює маркетплейс?

Торговий майданчик, електронний торговельний сервіс або торговий центр в Інтернеті - все це і є маркетплейс. В онлайні їх вже безліч і багатьма ви користуєтеся, мало не кожен день. Як загальновідомого прикладу можна навести такі сервіси як Амазон або Play Store від Google. В Україні є і свої, розроблені тут і досить успішні маркетплейси, такі як Пром.юа або https://avtopro.ua.

Серед усього розмаїття аналітики класифікують подібні майданчики як сервісні маркетплейси, торговельні та гібридні. На торгових продавці пропонують різноманітний фізичний товар, відповідно на сервісних покупцеві пропонують послугу або якийсь сервіс.

Гібридні моделі же включають і товарні пропозиції продавців і послуги. Незалежно від класифікації бізнес моделі маркетплейсів дуже схожі. Продавцю або постачальнику послуг вони дають можливість і інструменти показати свою пропозицію в конкурентному середовищі, описати його гідності, характеристики, вигоди для покупця.

Створювати самостійний онлайн-магазин дорого і довго, на майданчику можна розміститися протягом доби. Фактично ви орендуєте місце для представлення товару, як на звичайному ринку.

Клієнт же отримує тут можливість вибрати дійсно вигідне для себе пропозицію з декількох, забезпечити швидку доставку і безпечно її оплатити.

АвтоПро - український маркетплейс автозапчастин

Одним з успішних українських проектів інтернет майданчика є інформаційна система торгівлі запчастинами Авто.Про. Ринок деталей і запасних частин - це завжди величезний асортимент, тисячі різних моделей, модифікацій і виробників.

Щоб покупка була успішною, приватному покупцеві або менеджеру станції обслуговування доводиться переробляти гору інформації про характеристики деталей, альтернативні варіанти, вибирати серед оригінальних або колишніх в експлуатації запчастин, оцінювати пропозиції різних постачальників.

Завдяки АвтоПро це можна зробити в лічені хвилини. Професійний каталог і зручний, зрозумілий інтерфейс забезпечує комфортну роботу всім учасникам угоди. І головне, угода здійснюється безпосередньо без посередників.