Зазвичай, коли мова йде про ремонт квартир «під ключ», будівельні компанії встановлюють вартість послуги за 1 м². Коли майстри мають справу з великими обсягами робіт і різноплановими завданнями, простіше проводити вимірювання саме так. Менше мороки і підряднику (хоча, звичайно, бухгалтерія давно все прорахувала і вивела відсоток прибутку), і замовнику. Навіщо забивати собі голову купою всіляких цифр?

Уявіть ремонт квартири без обробки в новобудові і в хрущовці або брежневці, де доведеться демонтувати стару дерев'яну підлогу або паркет, міняти проводку, водопровідні труби, проводити інші роботи. Погодьтеся, нерівноцінні трудовитрати, тому і вартість послуг за ремонтні роботи Львів за однаковий метраж різниться.

Не бійтеся задавати питання підряднику до підписання договору.

Якщо вам називають ціну за 1 м², уточнюйте обсяг і вид робіт. Наприклад, ремонт може включити демонтаж і заміну підлоги, а може - шліфування паркету. Важливо розуміти, що саме пропонує підрядник, в цьому випадку можна легко порівняти варіанти і зробити висновки. Знову ж, стіни і стелі готують під фарбування - вирівнюють по рівню, штукатурять, гарантують - або під обклеювання фактурними шпалерами, під якими дефекти і нерівності не особливо помітні, тому не витрачають багато матеріалів і часу на обробку.

Обов'язково попросіть підрядника, щоб він перерахував обсяг робіт і вказав вартість кожної з урахуванням метражу. Найпростіше це робити на підставі попереднього обстеження об'єкта. У вашій присутності майстер заміряє кімнати і оформляє попередній кошторис, в якій вказується обсяги робіт. Такий документ робиться в двох примірниках, щоб всім було простіше орієнтуватися.

Якщо ви довіряєте майстрам самостійно закуповувати будівельні суміші та інші матеріали для ремонту, обсяги і вартість товару обов'язково повинні бути вказані в кошторисі. В цьому випадку ви зможете легко порівняти ціни і обсяг витрачених матеріалів і будете впевнені, що частина з них не піде «наліво». Історії про те, як майстри під покровом ночі вивозять матеріали з будівельних об'єктів не така вже й рідкість. А скільки матеріалів просто не довозять до квартир, будинків та офісів? Так що не соромтеся перевіряти. Це ваші гроші, і ви маєте право знати, куди вони йдуть.

Найчастіше споживач готовий платити за те, щоб виїхати з квартири, забути, що її оновлюють, і заїхати через кілька тижнів або місяців. Багато господарів навіть їдуть на час з міста, мовляв, «заплатив і забув, приїду в ідеальну квартиру». Але як гроші люблять рахунок, так і ремонтні роботи люблять контроль. Не пускайте все на самоплив, бажано під час ремонту хоч зрідка заглядати на об'єкт, щоб переконатися: бригада дійсно працює, і не як-небудь, а так, як треба.