З 2006 року інтим-індустрія в Україні декриміналізована - саме тоді з Кримінального кодексу усунули статті, в яких згадувалось покарання за індивідуальну проституцію. Але попри це продаж інтим-послуг залишається протиправною дією і карається згідно статті 181-1 Адміністративного кодексу незначним штрафом - до 15 неоподатковуваних мінімумів. А сутенерство, звідництво та організація борделів - це серйозний кримінальний злочин, за який можна отримати тюремний строк та арешт майна. Однак ці покарання зовсім не лякають українських повій, - проститутки Харкова з сайту https://hot-love.net/prostitutki-kharkova готові виходити на роботу, навіть якщо їх будуть затримувати і штрафувати по 2-3 рази за день.

 

Суспільна дискусія

 

Успішні приклади десятків країн з легальною проституцією порушили в Україні активну суспільну дискусію про те, як варто діяти з тіньовою індустрією. Частина депутатів, громадських і релігійних діячів вважають секс-професію аморальним явищем, з яким потрібно боротися рішучими методами. Але світова практика показує, що навіть серйозні тюремні строки і масові гоніння не здатні налякати путан і побороти проституцію – навіть тоді дівчата продовжують приймати клієнтів таємно. Тому на іншому боці дискусії опинилися депутати і політичні діячі, котрі впевнені, що еро-сегмент потрібно легалізувати і взяти під державний контроль.

 

Наприклад, в 2015 році депутат Андрій Немировський подав на розгляд Верховної Ради законопроект, в якому пропонував легалізувати індивідуальну і колективну проституцію, включаючи борделі і інтим-салони. Депутат рекомендував реєструвати індивідуалок, як фізичних осіб-підприємців і отримувати від них відповідні податки. Також в прогресивному документі були чітко вказані можливі місця для розташування секс-закладів, допустимий вік, обов'язковість медоглядів, та багато інших важливих моментів. Не витримавши суспільного тиску, Немировський відкликав проект через кілька місяців, але він став серйозним кроком на шляху до прогресивного бачення проблемного сегменту економіки.

 

Поточна ситуація

 

За останнє десятиліття Україна стала відома в світі, як країна з дешевими секс-послугами хорошої якості, тому все більше чоловіків-іноземців приїжджають сюди в рамках секс-турів для знайомства с місцевими дівчатами. І якщо раніше їх ціллю біли вуличні повії з престижних районів, а також вмілі професіоналки, що знайомляться з клієнтами в розважальних закладах, то зараз великої популярності набули інтернет-знайомства. Лише 35-40 відсотків проституток продовжують знімати хлопців на вулицях, тоді як решта перейшли на віддалений тип роботи через сайти і печатні видання з оголошеннями. Наприклад, повій Львова можна відшукати на https://prostitutki-lvova.info/, і подібні сайти працюють майже для всіх великих міст.

 

Але незважаючи на відносну свободу професії, більшість індивідуалок підтримують ідею легалізацію, бо це дасть їм повний пакет трудових і соціальних прав. Дівчата за викликом зможуть вільно працювати, а також претендувати на соціальні виплати і пенсію при досягненні відповідного віку. При цьому їм не треба бути віддавати велику частину прибутку за посередництво і "кришу" представникам кримінальних структур і продажним поліцейським.