Щороку сотні тисяч українців борються з наркотичною та алкогольною залежністю. Розпочати лікування проблем, пов'язаних із вживанням психоактивних речовин - це великий крок до того, щоб повернутися до здорового, тверезого життя. Однак багато людей вважають за краще не робити цього кроку через відсутність знань про доступні їм варіанти. Дізнавшись більше про різницю між амбулаторним та стаціонарним лікуванням ви можете отримати необхідну впевненість щоб розпочати своє одужання. Складно сказати, що один тип лікування на 100% кращий за інший, вибір між ними може відіграти важливу роль в успіху лікування.

Що таке амбулаторне лікування?

Амбулаторне лікування може бути запропоноване пацієнтам, які не потребують або не хочуть реєструватися в лікувальному центрі. Клієнти приходять до лікувального закладу для своїх сеансів, а потім можуть повернутися додому у вільний від лікування час. Кількість годин, проведених у реабілітаційному центрі, може змінюватись в залежності від потреб клієнта, але багато з них можуть підтримувати відносно нормальний графік роботи.

Цей тип лікування вдалий у випадках, коли клієнт може дозволити собі пропустити роботу чи сімейні обов'язки для стаціонарного лікування. Програми амбулаторного лікування здатні забезпечити необхідну ефективність, незважаючи на обмежений час, що проводиться в лікувальному закладі.

Деякі програми, запропоновані в цьому типі лікування, включають:

  • Сеанси групової терапії.
  • Регулярні обстеження.
  • 12-крокові програми.
  • Відвідування центру для отримання медикаментозної терапії.
  • Індивідуальне консультування.

Однак, амбулаторний тип лікування буде дієвим не для всіх. Важкі випадки наркоманії, люди які не вперше стикаються з рецедивами та переживають синдром абстиненції, важливо лікувати стаціонарно.

Що таке стаціонарне лікування?

Для стаціонарного лікування клієнти повинні проживати у лікувальному центрі на час реабілітації. Тривалість перебування залежить від потреб клієнта, а діяльність під час цього перебування спрямована на усунення розладу, пов'язаного із вживанням психоактивних речовин, та будь-яких пов'язаних із цим проблем. Оскільки цій меті можна присвятити цілий день, процедури зазвичай дуже інтенсивні. Однак це не означає, що пацієнти проводять весь день на процедурах. Вдало підібраний розклад дня пропонує час на дозвілля, відпочинок, спорт та інші приємні та корисні речі.

Стаціонарне лікування ефективно у тих випадках, коли клієнт потребує підтримуючого та безпечного середовища. Цілодобове спостереження, доступне під час стаціонарного лікування, допомагає багатьом людям позбутися хвороб назавжди. Багато людей, які проходили стаціонарне лікування, залишають нашу установу мотивованими та рішучими повернутися у тверезе життя назавжди.

Деякі з різних програм, які пропонуються під час стаціонарного лікування, включають:

  • Когнітивно-поведінкову терапію.
  • Травматологічну терапію.
  • Медитаційну терапію.
  • Духовне консультування.
  • Сімейну терапію.

Зазвичай ми дозволяємо клієнтам на власний розсуд обрати тип лікування, але наголошуємо, що в такому випадку не можемо гарантувати високої ефективності, тому краще щоб тип лікування обрав лікар-нарколог.