Останнім часом у ресторанах все більше зустрічається така страва, як боул. А її фотографіями хизуються відомі інстаграм-блогери, дієтологи, фітнес-тренери та селебріті. Що ж такого унікального в цій страві, що попит на неї зростає в геометричній прогресії?

Перш за все, потрібно пояснити, що взагалі являє собою боул. Це страва, в якій присутні:

  • Вуглеводний компонент – рис, кіноа, булгур або інший вид складних вуглеводів;
  • Білковий компонент – представлений рибою, морепродуктами або м’ясом, сиром чи яйцями;
  • Компоненти, які забезпечують організм вітамінами та клітковиною – різноманітні овочі та зелень.

Всі ці інгредієнти складають в одну глибоку тарілку, а відміряють їх у правильній пропорції. Власне, це звичайний набір стандартних продуктів для обіду чи вечері, за однією різницею. Полягає ця різниця в тому, що продукти ретельно підбираються, і повинні відповідати вимогам правильного харчування. Тут не місце шкідливим компонентам, та водночас страва повинна бути смачною. Крім того, компоненти неможна перемішувати, інакше втрачається вся магія боулу.

Ще один важливий фактор – пропорція. Звісно, що кожна людина з’їдає стільки, скільки зможе, але важливо, щоб не було переїдання. З іншого боку, страва повинна забезпечити потрапляння певної кількості білків, жирів і вуглеводів. А саме боули відповідають даним вимогам краще за все. Звичайно, якщо вони правильно приготовані.

Секрет популярності

Мабуть, дана страва так і залишилась би відомою лише в вузьких колах спортсменів, дієтологів та фітнес інструкторів. Але вона потрапила в поле зору відомих фуд-блогерів, яким неабияк сподобалась подача боулів. І дійсно, виглядають вони дуже привабливо, тому не дивно, що світлини з ними відразу облетіли інстаграм та інші соціальні мережі.

Другий фактор, який посприяв популярності – користь. Її важко переоцінити, враховуючи, що кожен компонент страви ретельно підбирається. Достатньо поглянути на боул з креветками. Тут присутні і поживні речовини в потрібній кількості, і різноманітність компонентів, і правильна кількість кожного продукту. Тобто, від даної страви людина отримає всі необхідні вітаміни, мікроелементи, білки, жири та вуглеводи, які необхідні для продуктивної діяльності.

Не менш важливим фактором є й те, що замовити боули можна в багатьох ресторанах. Щоправда, далеко не у всіх закладах їх готують з суворим дотриманням умов. Взагалі-то можна просто набрати все, що є в холодильнику та викласти красиво на тарілку. Ось тільки боулем це не буде, бо, як вже говорилось вище – страва повинна бути збалансованою та корисною.

Ну й головне, без чого не можна обійтись. Справа в тому, що боул – це дуже смачно. Тут гармонійно поєднуються смаки, які до вподоби більшості людей. Тому дану страву подають навіть у вишуканих ресторанах преміального класу. До того ж, ціна на неї доволі демократична та доступна майже всім.