Мікропозики виступають одним із найпопулярніших способів, як терміново отримати необхідну суму коштів, але водночас збирають навколо себе безліч міфів. Вважається, що користування подібним інструментом — шлях до постійного спілкування з колекторами. Якщо ж не забувати про необхідність виплачувати заборгованість в строк, проблем із позиками не виникне. Пропонуємо розглянути найпопулярніші питання про цей вид кредитування.

Чим МФО відрізняється від банків?

Це різні фінансові структури, хоча їх діяльність і контролюється з боку законодавства. Мікрофінансова установа, як і банк, самостійно визначає умови кредитування та відсоткову ставку, а також критерії оцінки позичальника. Зазвичай банки видають кредити на тривалий строк і відсоткова ставка за такими програмами нижче. Мікропозики — рішення на випадок термінових фінансових проблем, відсоткова ставка по такому договору нараховується щоденно. https://credit18.com.ua/kredyt-bez-dovidky-pro-dokhody-onlajn/ Ви можете ознайомитись із популярними МФО, які видають позики під різні відсотки і умови, але пам’ятайте, що такий спосіб отримання швидких грошей є доволі небезпечним, так як у Вас щоденно буде нараховуватись % на взяту суму коштів.

Чи заганяють мікрокредити у борги?

Чим період користування коштами довший, тим більше доведеться переплатити. Також за найменшу прострочку платежу нараховуються штрафи та пеня, можуть застосовуватись санкції у вигляді підвищеної відсоткової ставки. Бездумне користування мікропозиками — шлях до потрапляння у боргову яму та проблем із колекторами. Якщо заборгованість погасити вчасно, ніяких проблем не виникне.

Під який відсоток видають мікропозики?

Умови різних компаній відрізняються, а також залежать від того, чи клієнт повторно користується послугами компанії чи він новачок. Для нових позичальників більшість МФО пропонують позику без відсотків, за користування грошима доведеться сплатити всього 0,01% в день.

Що буде, якщо пропустити виплату?

Трапляються ситуації, коли зарплатню затримують і вчасно виплатити заборгованість не виходить. У цьому випадку не рекомендовано переховуватися від кредитора та не виходити із ним на зв’язок. Кращим варіантом буде замовити пролонгацію. Подібна послуга позбавить від нарахування підвищених відсотків та зіпсованого кредитного рейтингу.

Як регулюється сфера мікрокредитування?

Починаючи з 1 липня 2021 року, діяльність МФО контролюється Національним банком України, а також законами про споживче кредитування. Таким чином вдається захистити позичальників від недобросовісних кредиторів, котрі незаконно нараховують штрафи. Також на законодавчому рівні регулюються діяльність колекторів.

Куди скаржитись, якщо співробітники МФО порушують права людини?

Якщо мікрокредитна компанія не виконує зобов’язання або порушує права позичальника, скаргу необхідно подавати до Національного банку. Для цього можна зателефонувати на гарячу лінію або заповнити письмове звернення і направити на електронну пошту за адресою. Заповнити заяву на неналежну поведінку колекторів можна у найближчому відділку поліції або ж звернутися до прокуратури.

Як безпечно користуватись мікропозиками?

Ризики у мікропозик такі ж, як і у звичайних банківських кредитів. Основний із них — позичальник може не справитися із виплатою заборгованості вчасно. Щоб користуватися грошима безпечно, перед оформленням кредиту варто проаналізувати власну платоспроможність, а також розрахувати боргове навантаження. На обслуговування кредитів щомісячно повинно витрачатись не більше ніж 30% бюджету. Також, іноді МФО можуть пропонувати кредит на перекредитування мікропозики https://credit18.com.ua/kredyt-na-perekredytuvannia-mikrozajmiv-iz-prostrochenniamy-bez-zastavy/, а це в свою чергу буде створювати для клієнта додаткове фінансове навантаження, тому не рекомендується такий варіант.

Хто такі колектори та як вони працюють?

МФО звертаються до колекторів у випадку, якщо їм не вдається самостійно врегулювати ситуацію із простроченою заборгованістю. В такому випадку фінансова організація продає проблемні кредити колекторській компанії, спеціалісти якої будуть спілкуватись із боржником на предмет повернення заборгованості. Колектори не мають права погрожувати позичальнику або його сім’ї, а також повинні діяти в рамках законодавства.