Багато-хто читає книжки для того, щоб розслабитися, гарно провести час чи навіть заснути, але цей процес має ще багато позитивних впливів на організм та наш розвиток. Хороша література збагачує внутрішній світ, поліпшує пам'ять, робить нас розумнішими та більш компетентними в багатьох непритаманних справах. Придбати книги в роздріб можна будь-де, але краще це робити в інтернет-магазині «Ранок». Висока якість, великий вибір та постійні новинки не дадуть сумувати навіть тим, хто дуже прискіпливо відноситься до вибору літератури. Акції і пропозиції підігрівають інтерес, а інформація у блозі знайомить з життям літературного світу та доносить корисні рекомендації читачам.

Що і кому варто читати?

Обрати літературу навіть для власного дозвілля дуже важко, адже треба мати певний настрій, бажання та стимул. Варто відчути натхнення та прислухатися до власних інтересів. Наприклад, якщо мета:

  • Загальний інтерес – обирайте класичну літературу. Вона знайомить з прекрасним, стимулює уяву і мислення, розкриває потенціал до творчості та розвиває кругозір.
  • Наукова зацікавленість – прийдуться до смаку книги енциклопедії любителям точних чи природніх наук: медицина, хімія, астрономія та багато інших.
  • Поетичний настрій – прийдеться до нагоди романтикам, закоханим та людям що обожнюють вірші. Поезія гармонічно розкриває мислення та вчить сприймати незвичний для нас асоціативний ряд речей.

При виборі книжок знайомтеся з анотацією та відгуками читачів, оскільки на перший погляд видання, що зацікавило може мати сумнівні художні цінності та дуже швидко набриднути. Наприклад для малечі краще буде енциклопедія у казках, а от для дорослих дітлахів - видання з великою кількістю корисної інформації і мінімумом додаткових елементів.

Читаємо в голос чи про себе – як краще?

Голосне читання корисне не лише дітям, які починають вчити літери і склади, а й навіть дорослим. Завдяки цьому покращується дикція, відпрацьовується правильна вимова та налаштовуються ораторські здібності. Процес сприяє правильній постановці наголосів, інтонацій та зупинок при пунктуації, надаючи виразність та артистичне звучання. Голосне читання по ролям з дітьми надає гарний приклад, налагоджує гарні відносини, залишає приємні спогади та теплі відчуття.

Що ж стосовно читання про себе, то тут розвивається уява, пам'ять і формується асоціативний ряд, адже свідомість не відволікається на вимову та звучання власного голосу, а повністю зосереджується на сюжеті. Такий метод гарно впливає на інтуїтивні навички грамотності, де запам’ятовується орфографія, пунктуація.