Нічник – дуже корисне пристосування. Він дає приглушене світло, яке не заважає спати, але забезпечує можливість розгледіти, що відбувається в кімнаті. Зазвичай, коли планується освітлення для дому, такій нічній підсвітці не приділяється достатньо уваги. Тому ми сьогодні розповімо, як же правильно вибрати важливий і дуже зручний пристрій.

Чому нічник – важливий елемент облаштування дитячої кімнати

Якісному освітленню для гри й надалі для навчання в дитячій кімнаті приділяється особлива увага. Люстри, вбудовані споти, а можливо, і додаткові настільні лампи – все це повинно тут бути. Ще одним джерелом освітлення стане нічник. І його аж ніяк не можна вважати забаганкою. Це дуже корисний та необхідний атрибут інтер’єру.

Головне завдання – створити відчуття безпеки, навіть якщо дитина вночі прокинеться. При неяскравому світлі можна спокійно встати з ліжка, прийти до батьків або ж сходити в туалет чи попити води. Причому все це дитина зможе зробити сама. До того ж, коли син чи донька прокинуться від страшного сну, побачивши світло нічника, усвідомлять, що це не по-справжньому, і зможуть знову заснути.

Звісно, у перші роки життя наявність такого приладу взагалі стане знахідкою. Він допоможе батькам легко зорієнтуватися в кімнаті, не вмикаючи дуже яскраве основне світло.

Вимоги до нічників

Якщо ти шукаєш якісний нічник за доступною ціною, то знайдеш відмінний асортимент тут: avrora.ua. А поки варто розібратися, яким критеріям має відповідати такий прилад. Основні з них:

  • якісні матеріали. Універсальним рішенням є пластик. Він повинен бути спокійних кольорів, міцним, без запаху. Дуже важливо, щоб прилад став органічним доповненням інтер’єру, а не яскравою плямою в ньому. Тому одним з універсальних рішень є нічники білого кольору або ж з переважанням його. Ключова перевага пластику в тому, що він не розбивається, як скло, а отже, суттєво знижуються ризики поранення для дитини;
  • м’яке, розсіяне світло. Воно не стане на заваді сну, навпаки, допоможе швидше заснути. Варто звернути увагу на світлову температуру. Краще надати перевагу жовтому або синьому відтінку. Існують моделі нічників, у яких можна перемикати режими;
  • конструкція без дрібних елементів. Це загальна рекомендація для всього, чим може користуватися дитина до 3 років. Нічник, якщо він розміщується в кімнаті, – не виключення;
  • дизайн та функціональність, які відповідають віку. Це стосується як конструкції, так і можливостей самостійного використання. Наприклад, трирічна дитина з задоволенням буде сама натискати на кнопку, яка вмикатиме нічник, а ось малюку 1–2 років, навпаки, не варто надавати доступ до подібних приладів.

Вибір нічників насправді дуже великий, тому треба бути уважним, вибираючи виріб для кімнати своєї дитини. Май на увазі, що це електричний прилад. Якщо твоя дитина замала, можливо, варто вибрати модель на батарейках чи, наприклад, декоративну гірлянду.

Популярні моделі нічників для дитячої кімнати

Існує чимало моделей нічників, але можна виділити декілька груп. Перша – мережеві. Вони дуже доступні за ціною. Працюють від розетки, можуть мати кнопку ввімкнення та навіть декілька режимів. Наприклад, жовте та синє світло або ж різні кольори світіння. Ці прилади надійні та міцні, однак їх варто вибирати для дітей старшого віку, які розуміють правила поводження з електрикою.

Другий варіант – USB. Такі вироби відрізняються яскравим виконанням, у тому числі 3D, бувають у вигляді мультперсонажів або просто симпатичних звіряток. Малюк із задоволенням розглядатиме їх.

Третій варіант – прилади, що працюють від батарейок. Подібні моделі універсальні, адже можуть використовуватись де завгодно, незалежно від розетки. Щоб такий пристрій функціонував, потрібно мати запас батарейок.

Окремо варто виділити різноманітні декоративні нічники. Наприклад, «Зоряне небо». Дітки відчують справжню магію перед сном. Дійсно, обертання зірок заворожує й допомагає заспокоїтись. А це вже запорука міцного сну.

Вибираючи нічник, краще надавати перевагу приладам, які випромінюють м’яке світло: це дозволить твоєму малюкові добре відпочити та покращить якість сну.