вибрати водоемульсійну фарбу

Саме водоемульсійні фарби є на даний момент найпопулярнішим рішенням у дизайні інтер'єру приміщень різного призначення. А деякі навіть цілком можуть використовувати для проведення фасадних робіт. Тож зараз ми розповімо вам, як вибрати водоемульсійну фарбу, залежно від різних умов.

Як вибрати водоемульсійну фарбу залежно від типу приміщення?

Найголовніше – розібратися, які види водоемульсійних фарб використовуються у різних ситуаціях. І тільки потім вже вибирати конкретну марку, наприклад - фарби співер.

  • Латексні. У них роль сполучного полімеру грають частки латексу. Тож суміш виходить не тільки слабоалергенна, але й дуже стійка до зовнішніх дій. Саме у латексних водоемульсійних фарб максимальний опір до мокрого стирання, тому їх можна використовувати в приміщеннях, де дуже часто проводиться вологе прибирання або навіть повноцінна дезінфекція. Так що – кухонні блоки, їдальні, та практично всі існуючі приміщення медичного призначення.
  • Акрилові. Універсальний варіант. Всі переваги водоемульсійних фарб у них на середньому рівні, якщо, звичайно, не брати преміальні марки, як, наприклад, Genyus Special base T у SPIVER. В іншому ж - просто в нанесенні, просто в приготуванні, просто в подальшій експлуатації.
  • Силікатні. У них основа – так зване «рідке скло». Яке після висихання набуває деяких властивостей всім нам добре знайомого силікагелю. Тобто – здатність поглинати рідину з атмосфери та виділяти її при нагріванні. Саме силікатні фарби рекомендується використовувати у приміщеннях, де важливим є постійний невеликий рівень вологості. Плюс вони дуже ефективно заповнюють дефекти поверхні та досить демократичні за ціною.
  • Силоксанові. Силікатні "на максималках". Все те саме, тільки дорожче і краще.
  • Мінеральні. Їх основа - цемент або гашене вапно. Так що міцну і гладку плівку вони не дають, зате чудово лягають на бетон, цеглу та штукатурку. При цьому не бояться ні води, ні вогню, ні росту плісняви. Тому дуже часто й використовуються при фасадних роботах.

водоемульсійка фото

Поради щодо того, як фарбувати водоемульсійкою

Незважаючи на те, що водоемульсійні фарби вважаються одними з найпростіших, вони теж мають свої хитрощі. Отже.

  • Заздалегідь заготовляйте усю фарбу, необхідну для роботи. Домішувати потім або додавати нові – не варіант, тому що у них буде трохи інший відтінок.
  • Якщо необхідно використовувати декілька банок - змішуйте їх в одній тарі, оскільки тільки так колір буде однаковий і рівномірний.
  • Завжди чітко дотримуйтесь інструкцій з усіх питань про те, як розвести водоемульсійку. Адже різні вили та марки можуть вимагати різні дії.
  • Спочатку фарбується стеля, потім – стіни. Спочатку обробляються краї та деталі за допомогою дрібних валиків або навіть пензлів, а лише потім – основна площа.
  • Водоемульсійку рекомендують наносити в 2 шари. Тобто – з перервою від 4 годин між пофарбуваннями.
  • Якщо в процесі фарбування утворилися дефекти - доведеться повторно наносити увесь шар фарби. На жаль, точкові дії тут не допоможуть, навіть якщо будете використовувати ту фарбу, що залишилася.

Ну і найголовніша хитрість – завжди використовуйте тільки якісні водоемульсійні фарби, наприклад, від компанії SPIVER. Адже тільки з ними ви можете бути впевнені у безпеці, екологічності, надійності та зносостійкості результату.

Джерело: https://spiver.ua/ua/yak-vibrati-vodoemulsiynu-farbu/