Вирішивши віддати дитину до першого класу, дуже важливо познайомитися з сучасними підходами, які застосовуються в навчальному процесі, особливо в умовах нестабільного навколишнього середовища. На сьогодні навіть початкова школа обирає для себе дистанційну освіту, так як це надає можливість зробити процес навчання безперервним та адаптувати його до сьогодення та справжніх реалій життя. Саме сучасні виклики на сьогодні змусили всіх дивитися на процес освіти зовсім по новому. Це пов’язано з тим, що не завжди можливо фізично відвідувати звичайну школу по низці причин. Тому саме розвиток дистанційної освіти став логічним розвитком якісного навчального процесу. Основна задача таких нових трендів полягає в тому, щоб виключити для дітей та їх батьків відповідні часові та просторові обмеження. Тому саме онлайн навчання представляє собою відповідний освітній простір, який є можливість підлаштувати під потреби конкретного учня.
Особливості основних нововведень в онлайн освіті
Незалежно від того, буде обиратися початкова школа у Харкові, середня чи старша, дуже важливо проаналізувати те, щоб учень під час навчального процесу не просто відбував заняття, які стоять за графіком. Дуже важливо організувати навчальний процес так, щоб учень зміг повністю зануритися у навчальний матеріал. Для цього варто застосовувати нові освітні тренди. Замість конспектів можна використовувати малюнки та схеми (скрайбінг), корисні, але максимально короткі уроки (мікронавчання), використання інтерактивного контенту у вигляді вікторин, симуляцій та тренажерів (гейміфікація). Не менш важливо подбати про те, щоб відбувався процес формування софт-скіл, серед яких можна виділити вміння працювати в команді та критичне мислення.
Дуже важливо забезпечити убіквітарність, яка представляє собою можливість реалізації освітнього процесу всюди та завжди. Це говорить про те, що дитині не потрібно буде очікувати часу настання консультації чи уроку, так як всі навчальні матеріали будуть вивантажені та доступні для навчання.
Як показує практика, організація дистанційної школи у вигляді єдиного простору відбувається на освітній онлайн платформі, що дає можливість поєднати між собою вчителів, учнів та їх батьків. Кожен учень обов’язково має доступ для власного робочого кабінету, де будуть розміщуватися всі необхідні навчальні матеріали, розклад вебінарів, тести. Тут все так само, як і у звичайній школі, але набагато сучасніше. У кожного учасника освітнього процесу є власний кабінет з такими розділами, як повідомлення, графік проведення вебінарів та консультацій, щоденник, навчальний контент, який супроводжує навчальну програму та допомагає її візуалізувати. Саме це виступає ключовим елементом для забезпечення якісної дистанційної освіти.
Непоганий макроефект можна отримати, якщо застосовувати методику мікронавчання. Особливість цієї техніки полягає в тому, що весь навчальний матеріал подається у невеликих порціях, які учень може опанувати приблизно за 10-15 хвилин. Це не буде говорити про те, що кількість навчального матеріалу зменшується. Кількість залишається сталою, але подається інформація більш цікаво та стисло. Додатково в методі мікронавчання застосовується часткове повторення раніше вивченого матеріалу із поступовим додаванням тієї інформації, яка є новою. Додатково застосовуються тести, які учні повинні сприймати не як вирок, а як можливість здійснити перевірку власних знань та того, що дійсно було засвоєно на високому рівні для подальшого застосування.